You are here

Jak wybrać lampę?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Dla poniektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania podobnie jak jego wystrój ma nam starczyć na lata, jest tak duża, że nie są w stanie podjąć niemal żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie wyobrazić gotowego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Tymczasem inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i potrafią w myślach zobaczyć |oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej krasie.
Nawet, a może właśnie przede wszystkim wtedy, gdy nasze mieszkanie jest niewielkie, oświetlenie domu należy zaplanować w najdrobniejszych szczegółach. Odpowiednie lampy do przedpokoju zachęcą gościa do wejścia w głąb mieszkania. Umiejętne oświetlenie łazienki powiększą nawet najmniejsze pomieszczenie. Odpowiednie oświetlenie kuchni pomoże przygotować bardzo dobre posiłki, a oświetlenie salonu z prawdziwego zdarzenia pozwoli pokazać całą jego urodę. Możemy wszędzie umieścić lampy pasujące do siebie – na przykład lampy do przedpokoju (kinkiety lub plafony), pasujące do opraw, które tworzą oświetlenie salonu (lampy sufitowe bądź wiszące).
Lampy klasyczne i nowoczesne
Ale możemy też każde pomieszczenie całkowicie różnym stylu, co będzie odpowiednio podkreślać osobno oświetlenie kuchenne, oświetlenie przedpokoju oraz oświetlenie salonu.Projektując oświetlenie domu, musimy oczywiście zaaranżować oświetlenie salonu, oświetlenie kuchenne oraz lampy do kuchni i do przedpokoju, ale równie ważne jest oświetlenie zewnętrzne (Apdmarket). Umieszczone na ścianie domu lampy zewnętrzne mają za zadanie nie tylko uatrakcyjnić wygląd domu, ale także zabezpieczyć go przed rabunkiem. Lepiej oświetlony lokal mieszkalny szczególnie w okolicy okien i drzwi, to większe bezpieczeństwo domowników i mienia. Zewnętrzne lampy halogenowe z czujką ruchu są tu idealnym pomysłem, ponieważ pozwalają oszczędzać energię elektryczną. Zaś wyposażony w lampy ogrodowe, znajdujący się za domem ogród może stać się dla nas cudowną odskocznią po pracy (strona poświęcona oświetleniu).


Niezależnie od tego, czy masz biuro w domu, czy wynajmujesz biuro poza miejscem zamieszkania, zasady doboru oświetlenia, jakie się do niego odnoszą, są zawsze jednakowe. Aby nam się dobrze pracowało, lampy biurow muszą dawać odpowiednią jasność – zarówno w domowym biurze, jak i w siedzibie firmy. Intensywność światła w biurze, gdzie stale pracujemy przy komputerze, musi wynosić zgodnie z prawem 500 lux i pod tym kątem właśnie należy wybierać lampy biurowe (biurowe oświetlenie górne, jak również lampy biurkowe). Poza tym dla celów dekoracyjnych w biurze należałoby ustawić lampy podłogowe – na przykład w poczekalni dla klientów. Dodatkiem dla oświetlenia biurowego będzie oświetlenie do kuchni lub aneksu kuchennego dla pracowników oraz naturalnie dyskretne i wygodne oświetlenie łazienek pracowniczych. Nawet w biurze powinno się pamiętać o tym, jak istotne jest oświetlenie zewnętrzne. W przypadku biura w domu wolno stojącym dobre wrażenie na klientach zrobią lampy najazdowe, kinkiet zewnętrzny z numerem domu, jak również oświetlenie ogrodowe (najlepiej słupki ogrodowe) przy trawniku przed budynkiem biura.