You are here

Jeżeli mamy chęć na coś słodkiego, możemy sięgnąć zarówno po słodycze

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Jak i po dużo zdrowszy i nierzadko smaczniejszy wariant, jakim są owoce, które są bardzo zdrowe
W trakcie dnia mogą zdarzyć się sytuacje stresowe, na które wielu z nas reaguje potrzebą zjadania czegoś pysznego Zwykle są to rozmaitego typu słodycze, które w nadmiarze mogą nie być najlepszym wyjściem.Jednak oczywiście wszystko może być dobre, jeżeli będziemy używać tego w odpowiednich ilościach. Między posiłkami można rzecz jasna konsumować wafelki czy rodzynki sułtańskie, niemniej warto robić to z umiarem. Można też wypróbować nowe smaki czy produkty będące zamiennikami takie jak na przykład stewia w płynie zamiast standardowego cukru kryształowego.
cukier
Author: Personal Creations
Source: http://www.flickr.com
Stewia to roślina, którą można jeść w formie suszonych albo świeżych liści, ale zazwyczaj występuje w formie proszku bądź tabletek. Warto spróbować produktu dodając go czy to do herbaty, czy do ciasta albo żuć liście stewi.Często mamy po prostu
ochotę na coś słodkiego i ciężko oprzeć się pokusie, by faktycznie nie sięgnąć po batonika czy cukierka.

Z pełną odpowiedzialnością zalecam to źródło każdemu zwolennikowi takiego zagadnienia. One na pewno także są warte zainteresowania.

Z drugiej strony nie jest to nic złego, jeśli będziemy zajadać się z umiarem. Warto również poszukiwać zamienników w stosunku do słodyczy. Doskonałą alternatywą są oczywiście owoce. Wiele z nich jest naturalnie słodkich, dlatego możemy spożywać je w dużych ilościach.

Są przy okazji wyjątkowo smaczne. Dieta oparta na owocach jest na pewno lepszym wariantem niż zajadanie się w kółko słodkościami. Wystarczy odpowiednio przyzwyczaić organizm i wprowadzić nawyk spożywania owoców na przykład na śniadanie. Takimi „przekąskami” powinni zajadać się zarazem dorośli, jak i dzieci i to o rozmaitych porach dnia.