You are here

Ogródek może być realną strefą odpoczynku. Warto nad nim popracować.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Wspaniały ogród jest pragnieniem ludzi w niemal każdej grupie wiekowej. Dla młodych rodziców będzie on miejscem, w którym ich latorośle mogą bezpiecznie spędzać czas poza domem. Najmłodsi odnajdą w nim magiczną krainę zabaw i źródło swej wiedzy o przyrodzie.


ogródek
Author: DWRowan
Source: http://www.flickr.com
Dla osób na emeryturze ogród może stać się sposobem na zabicie nadmiaru wolnego czasu, podjęcie aktywności fizycznej i znalezienie nowej pasji.

Zainteresowałeś się owym tematem? Przeczytaj zatem jeszcze dalej (http://www.dobromir.eu/) o tym punkcie w następnym artykule, który dla Ciebie opracowaliśmy. Myślimy, że Ci się podoba.

Choć przedstawiciele każdej z tych grup mają inne cele i preferencje, własny skrawek zieleni zawsze będzie dla nich strefą wypoczynku i spotkań z bliskimi. Wizji dotyczących wyśnionego. Pomysłów na urządzenie idealnego ogrodu jest prawdopodobnie tyle, ilu mamy ludzi na ziemi.

Jedni stawiają na prostotę i po prostu zasiewają cały obszar działki trawą z gatunku ozdobnych. Drudzy nie wyobrażają sobie ogrodu bez dziesiątek różnorodnych odmian kwiatów, więc spędzają mnóstwo czasu na planowaniu przestrzeni, przesadzaniu i wyrywaniu chwastów. Jeszcze inni traktują ogród (http://www.zielonaprzestrzen.pl/) jako mini poletko, na którym koniecznie muszą znaleźć się rośliny jadalne. Nic bowiem nie smakuje lepiej niż porzeczki czy buraki z własnej uprawy.

Bez względu na to, do której z grup się zaliczamy i jakie rośliny podobają nam się najbardziej, powinniśmy mieć na uwadze jeszcze kilka rzeczy. Na to, czy uda nam się przekształcić ten zwykły kawałek ziemi w pobliżu domu w prawdziwą strefę wypoczynku i rekreacji wielki wpływ ma również jego właściwe wyposażenie. Rzeczą, bez której ciężko wyobrazić sobie działkę jest bezsprzecznie komplet funkcjonalnych mebli ogrodowych.


meble, ogród
Source: pixabay.com
Sprzęty tego typu muszą być przede wszystkim lekkie i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Sklepy oferują najczęściej plastikowe lub rattanowe krzesła i stoły. Hitem ostatnich lat jest jednak technorattan, czyli polietylenowy materiał, który pod względem wyglądu i właściwości prawie nie różni się od swego naturalnego wzorca. Wykonuje się z niego doniczki, półki, stoły, siedziska i krzesła ogrodowe. Technorattan jest trwały, elastyczny i łatwo utrzymać go w czystości. Pomimo że należy do tworzyw sztucznych, nie zawiera żadnych toksycznych substancji i poddaje się całkowitemu recyklingowi. Meble z tego materiału doskonale wpasowują się więc w projekt ogrodu idealnego.