You are here

Światło do ogrodu – jakiego rodzaju rozwiązanie będzie świetnym wyborem?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Oświetlając dom także na zewnątrz, poprawimy swoje poczucie bezpieczeństwa, a umieszczając oświetlenie również w ogrodzie będziemy mogli w nim wypoczywać nie tylko , kiedy świecić będzie słońce. Jakie rodzaje oświetlenia domu oraz ogrodu wybrać?


dom z ogródkiem
Author: twintiger007
Source: http://www.flickr.com
Jako oświetlenie zewnętrzne doskonale sprawdzają się energooszczędne źródła światła. W zależności od tego, jakie miejsce chcemy oświetlić jako oświetlenie zewnętrzne warto wykorzystać nie zużywające wiele prądu reflektory halogenowe bądź LED, wiszące oprawy bądź kinkiety, ale również latarnie czy małych rozmiarów oprawy stojące - serio. Duże latarnie oraz niskie oprawy o charakterze stojącym sprawdzą się również jako oświetlenie ogrodowe. Jeżeli zamierzamy oświetlać nasz ogródek także podczas zimowych miesięcy, to jako oświetlenie ogrodowe nie można zastosować zużywających mało prądu świetlówek. W niskich temperaturach świetlówki te zapewniają bowiem wyjątkowo słabe światło. Podejmując decyzję, że w ogródku umieścimy lampy ogrodowe należy bardzo dokładnie zaplanować, przez które miejsca będzie poprowadzony kabel, który będzie zapewniał zasilanie. Wybierając lampy ogrodowe, powinno się zwrócić również uwagę, czy na sto procent są one przeznaczone do użytku zewnętrznego.


sklep
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Sklepy oferują zaskakująco duży wybór lamp przeznaczonych do ogrodu oraz rozmaite rodzaje lamp, które można zastosować jako oświetlenie zewnętrzne. Dokonując zakupu lamp, zawsze rozsądnie jest stawiać na lampy , które należą do jednej serii. Za sprawą tego osiągnie się spójny styl w oświetleniu domu oraz jego otoczenia. W przeważającej większości przypadków seria lamp składa się z kinkietów, przeróżnej wysokości słupków z zamocowanym na nich źródłem emitującym światło, lamp nawierzchniowych i reflektorów. Każdy z tych typów lamp przeznaczony jest do oświetlania odmiennych części domu i ogrodu - http://www.galeriaoswietlenia.pl/27-oswietlenie-ogrodowey roślin , które wyrosły w naszym ogrodzie. Lampy nawierzchniowe mogą służyć do oświetlenia drużek oraz podjazdu. Słupki zależnie od ich wysokości można zastosować do podświetlania dróżek, roślin oraz podjazdu. Doskonale sprawdzą się także w ogrodowych altanach. Kinkiety sprawdzą się jako oświetlenie przed domem oraz drzwi prowadzących do wnętrza domu. Dobrze jest kupić modele, które włączają się w sposób automatyczny. Takie lampy to świetne rozwiązanie, jeżeli do okolic drzwi wejściowych nie dochodzi światło z lamp znajdujących się na ulicy.