You are here

Idealny i schludny trawnik przez cały sezon.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Chlubą każdego polaka jest jego ogród. Zwykle jednym z najistotniejszych, równocześnie wywierających piorunujące wrażenie, elementów jest trawnik. Nasycona zieleń, gładko przystrzyżona trawa, jednakowa gęstość- takich wartości pożąda każdy ogrodnik. W jaki sposób więc sprawić, by nasz trawnik sprawiał, by sąsiadom rzedły miny na jego widok?
Najpierw powinniśmy rozpocząć od uporządkowania terenu- pozbywamy się wszystkich kamieni czy cegieł. Nie mają one korzystnego wpływu na ziemię i na roślinność, opłaca się więc się go pozbyć. Następnie, jeśli teren, na którym planujemy nasz ogród, mamy zachwaszczony, powinniśmy zająć się jego odchwaszczaniem. Jeśli używamy chemii, trzeba to zrobić minimum miesiąc przed wysianiem trawy czy posadzeniem innych roślin.

koszenie trawy
Author: David Mulder
Source: http://www.flickr.com
Teren oczyszczony, odchwaszczony, więc trzeba teraz zabrać się za jego kształtowanie. Zastanówmy się, w jaki sposób chcemy żeby ogród wyglądał, żeby nie było żadnej dodatkowej roboty potem. Jeśli musimy usunąć jakieś drzewa czy krzaki, usuńmy je natychmiast. Po wyjęciu roślin zostaną nam dziury, które trzeba uzupełnić. Po wszystkim powinniśmy zabrać się za przygotowanie ziemi- nie powinna być zbyt kwaśna, ani zbyt zasadowa- tu również należy ustalić jakie rośliny posadzimy, oraz jaką wartość pH powinna posiadać gleba pod nasz trawnik.

Kolejny etap to wałowanie ziemi.

Chcesz uzupełnić własną wiedzę z tego tematu? Chcemy pomóc. Musisz wejść na kolejną witrynę i tam dowiedz się więcej (https://tuchoinki.pl/plantacja/) szczegółów.

Tutaj przyda nam się już sprzęt ogrodniczy - walec do ziemi, który możemy pożyczyć od specjalistycznej firmy. Czynność tak wyrówna nam powierzchnię pod trawnik, zewrze glebę, a to z kolei sprawi, że nasiona lepiej się zakorzenią. Wałować powinniśmy wzdłuż ogrodu, potem wszerz, następnie po raz kolejny, jednak po przekątnej. Teraz możemy zasiać trawnik. Wykonujemy to w warunkach sprzyjających kiełkowaniu. Trawę siejemy wiosną, pod koniec kwietnia do pierwszej połowy maja, lub późnym latem, z końcem sierpnia do początku września.Gdy nasz trawnik urośnie od ziemi i zacznie się zagęszczać, jesteśmy prawie „w domu”. Teraz zaczekamy, aż nasze źdźbła wzejdą na wysokość ok 8-10 cm i będziemy mogli wykonać nasze pierwsze koszenie. Najlepsze do tego typu zadań są kosiarki spalinowe - koszenie musi zostać wykonane tak, by rany po cięciu były jak najmniejsze. Ważne tu jest, by ostrza kosiarki były jak najbardziej ostre..

Uff, sporo tego, ale suma sumarum najważniejszy jest efekt końcowy.

Masz ochotę dowiedzieć się dużo na ów zajmujący temat? Zachęcamy zatem na naszą nową witrynę - można zobaczyć także (http://www.eremit.pl/bryly-ogrodowe/) link i należy w niego wejść.

Właściwe wykonanie wszystkich kroków, z niewielką pomocą właściwej pogody, da nam wspomniany na początku artykułu atrakcyjny trawnik.