You are here

Prawidłowe odżywianie zwierząt. Co powinny jeść zwierzęta, ażeby okazały się szczęśliwe oraz silne?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Odpowiednie odżywianie zwierząt nie należy do najprostszych zadań. Mimo że chcielibyśmy dla naszych zwierzaków jak najlepiej, to nierzadko nieświadomie robimy pomyłki w żywieniu, podając im rzeczy, jakie są dla nich tak naprawdę niekorzystne.


Czym więc należy nakarmić nasze zwierzęta, żeby w najlepszym zdrowiu dożyły późnych lat?


pielęgnacja


Jeśli chodzi o żywienie kociąt, to przede wszystkim najważniejszą kwestią, o jakiej trzeba pamiętać jest to, że są to zwierzęta mięsożerne.

Zaintrygował Cię ten frapujący tekst? Masz ochotę zobaczyć jego merytoryczne źródło (http://www.eremit.pl/otoczaki/)? Więc chcemy zaoferować Ci sprawdzenie nowej strony.

Niestety, niemało producentów karm zdaje się zapominać o tym, tworząc swe karmy przede wszystkim w oparciu o zboża różnego typu, ryż oraz kukurydzę. W dłuższym okresie jest to wręcz szkodliwe dla kotów. Jeśli chcemy prawidłowo karmić owe zwierzaki, trzeba wybierać karmy oparte w minimum osiemdziesięciu procentach na mięsie, a nie produktach z roślin.

Emocjonuje Cię opisywana tematyka? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury (http://www.muskokashop.pl/category/grille-ogrodowe-grille-gazowe-broil-king-regal) bardzo podobnego wpisu - on również jest warty zainteresowania.

Dobrze jest także przynajmniej dwa albo trzy razy miesięcznie dawać kociakom kawałki gotowanego mięsa.
Jeśli idzie z kolei o konie, najlepiej jest dawać także wysokowartościową paszę , która jest polecana przez wykwalifikowanych hodowców tych wspaniałych zwierząt. W przypadku z kolei, gdy koń ma niestety kłopoty z trawieniem, kiedy chcemy wyregulować mu układ trawienny albo po prostu pragniemy dać mu innego rodzaju pokarm dla urozmaicenia, należy podać mesz, to znaczy dietetyczną karmę dla koni, wytwarzaną z otrąb pszennych a także parzonego owsa.


Jak z kolei karmić psy? Trzeba mieć na uwadze, ażeby unikać raczej ludzkiego jedzenia.


Resztki z obiadu albo śniadania naprawdę nie są wartościowym jedzeniem dla psów. Należy także pamiętać, aby nie dawać tym zwierzakom, w szczególności małym rasom, ugotowanych kości, ich spożycie może niestety skończyć się nawet tragicznie.