You are here

W jaki sposób należycie poprowadzić księgowość w swojej firmie, wady i zalety internetowych biur rachunkowych.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Wielu ludzi jest zdania, że zakładając firmę należy się skupić na tym, żeby ją prowadzić, a nie obliczaniu podatków i wypełnianiu deklaracji. I rzeczywiście tak dobrze żeby było, bo w końcu właściciel ma działać i zarabiać, a policzenie podatków od tego co uda mu się zarobić zostawić profesjonalistom. Jak jednak pokazuje praktyka, w naszym środowisku biznesmenów i drobnych przedsiębiorców bardzo różnie może z tym być.


samochód firmowy
Author: DiamondBack Truck Covers
Source: http://www.flickr.com
Wielu z nich zajmuje się również księgowością w swojej firmie. Pomimo tego że nie jest to jakaś tajemna wiedza i każdy chyba biznesmen powinien wiedzieć jak wypisać fakturę vat (więcej w artykule), to jednak raczej to nie jest dobry pomysł.adwokat rodzinny WarszawaGłównie dlatego, że zapoznanie się z księgowością wymaga jednak sporego czasu i zaangażowania, jaki dałoby się znacznie efektywniej przeznaczyć. A po drugie prosto w tym wielkim gąszczu przepisów zrobić jakąś pomyłkę, która będzie miała duże konsekwencje, jeżeli ją znajdzie urząd skarbowy i nagle będzie trzeba tłumaczyć z tego, co zostało zawalone.

Dlatego też nawet przy niewielkiej firmie dużo korzystniejsze będzie korzystanie z pomocy dobrych biur rachunkowych. Obecnie możliwości są znacznie większe, bo pojawiły się niedawno portale internetowe, które umożliwiają realizację całej księgowości zdalnie, na ich serwerach. Plusem tego typu serwisów jest przede wszystkim cena, przeciętny miesięczny abonament wynosi kilkadziesiąt złotych, więc nie będą to jakieś wygórowane sumy w porównaniu z korzyściami, jakie można osiągnąć.


Serwisy tego typu pozwalają na dość rozbudowane księgowanie, włącznie z pomocą profesjonalnych księgowych, więc nawet takie rzeczy jak leasing samochodu (polecamy ciekawy artykuł związany z - naprawa bezgotówkowa z oc sprawcy) nie powinny stanowić większych problemów - dalsza część. Bardzo ciekawie prezentują się one również pod względem funkcjonalności i możliwości, mają szereg sprawdzonych w sprawach księgowych narzędzi, takich jak kalkulator odsetek podatkowych (czytaj więcej tutaj). Kolejnym plusem wirtualnych biur rachunkowych jest bardzo duża mobilność, da się korzystać z nich praktycznie z każdego miejsca, które ma przyłączenie do sieci internetowej.