You are here

Sposobności finansowania dla niedużych, średnich i nowiusieńkich firm

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Założenie firmy zdoła być niesłychanie korzystne, niestety nie jest takie bezproblemowe. Młode, nowiusieńkie firmy potrzebują na starcie funduszy na założenie aktywności, jednakże nie zawsze wiedzą skąd mogą takie fundusze dostać. Oczywiście wolno starać się o kredyt w banku, szczególnie, że niektóre placówki bankowe proponują atrakcyjne kredyty dla nowiutkich firm. Niemniej nie zawsze zdobycie kredytu jest łatwe, częstokroć bywa tak, że bank odmawia nam kredytu. Gdzie poszukiwać pomocy w takiej sytuacji i skąd wziąć pieniądze na założenie firmy?

firma
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com

Fundusze na zapoczątkowanie działalności, to znaczy tak zwane finansowanie startupów, możemy otrzymać z unijnych pieniędzy (dowiedz się więcej). Unia Europejska oferuje atrakcyjne dofinansowania dla nowiusieńkich, młodych i początkujących firm, które pomogą nam kłaść pierwsze kroki na dróżce do kariery. Dotacje unijne cieszą się wśród początkujących biznesmenów obfitą popularnością, ale nie jedynie pośród nich, gdyż Unia Europejska oferuje również dotacje dla małych i średnich przedsiębiorstw, na przykład na rozrost firmy czy nowiutkie inwestycje. Jeśli chcesz dostać unijną dotację, powinieneś dowiedzieć się które programy dotacyjne funkcjonują na terenie Twojego województwa - wejdź na stronę.


Aby się tego dowiedzieć wystarczy udać się do lokalnego urzędu marszałkowskiego albo do urzędu pracy. O dofinansowanie dla firm i przedsiębiorstw można ubiegać się z rozlicznych źródeł oraz programów, takich jak chociażby Rozwój Obszarów Wiejskich czy powszechnie znany Kapitał Ludzki. Dotacje z Unii nierzadko mogą być sporo większe, niż pieniądze uzyskane z kredytu, toteż jeżeli zamierzasz założyć własną działalność gospodarczą czy chcesz zwiększyć czy też rozwinąć swoją firmę - najpierw zapoznaj się z ofertą dotacji unijnych.

Po więcej szczegółów serdecznie zapraszam na tę stronę internetową. Nie czekaj - poszerz swoją wiedzę na temat opracowany w artykule.

Kiedy już dowiesz się, które programy dotacyjne funkcjonują na terenie Twojego województwa, dowiedz się co należy zrobić, aby bez kłopotu otrzymać dofinansowanie. Z pewnością niezbędne okaże się przygotowanie właściwych dokumentów lub biznes planu.