You are here

Walka z insektami

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Ludzie, którzy mieszkają w blokach zbudowanych w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, od lat zmagają się ze strasznym problemem. W tego rodzaju budynkach rozmnażają się karaluchy. Te uparte szkodniki zwykle uwijają sobie gniazdka w zsypach na odpadki. Zainstalowanie śmietnika w bloku można uznać wszem i wobec za najgorszy projekt architektoniczny w naszej historii.


Sad, jabłonie
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Obecność odpadów jest najlepszą rzeczą dla wszelkiego gatunku insektów. Teraz mieszkańcy bloków z wielkiej płyty muszą cierpieć takie plagi. Jeśli też masz przejścia z karaluchami, zatrudnij jakąś firmę, która para się likwidacją robactwa. Generalnie jest to coś, co powinna opłacić spółdzielnia mieszkaniowa.

Masz ochotę zaznajomić się z nowymi intrygującymi postami na ten sam temat? Nie ma problemu. Najedź na hiperłącze do www (http://www.dobromir.eu/nawozy/granulowane-wapno-tlenkowe-progresywne/) i czytaj do woli.

Jeśli w bloku wszyscy wykupili lokale na własność, zorganizuj zrzutkę na wynajęcie zawodowców od odrobaczania. Jest to droga sprawa, lecz jak warto wyłożyć duże pieniądze, by pozbyć się karaluchów.


Dla osób, które posiadają sady bądź inne hodowle, niezbędnym preparatem jest Mospilan. Ta niezwykle mocna i efektywna trucizna na owady błyskawicznie likwiduje najbardziej szkodliwe zagrożenia. Latem drzewa są niszczone przez mszyce, które mogą spowodować znaczne uszkodzenia.

Jeśli interesują Cię prezentowane w niniejszym materiale kwestie i masz ochotę zobaczyć większą ilość informacji na tego typu temat - wejdź tutaj.

Mospilan jest doskonałym preparatem na ich zwalczanie, bo działa nie jedynie na zewnętrznej stronie drzew, ale również\też w środku ich. Innymi robakami, które są likwidowane przez Mospilan, są rozmaite rodzaje owocnic. Każdy sadownik wie, jak ważne jest ich zabijanie.

Kolejnym ważnym zadaniem dla uprawiający rolę jest zwalczanie korników. Te szkodniki umieją całkowicie demolować drzewa. Jednak największym niebezpieczeństwem insekty te są dla osób, które żyją w domach wykonanych z drewnianych bal. Wieloletnie żerowanie tych robaków w domu może mocno osłabić konstrukcję budynku. Korniki także są przyczyną problemów właścicieli zabytkowych mebli. O ile trzymasz w czterech kątach wartościowe stare okazy sztuki meblowej, przeznacz gotówkę na porządne środki na korniki.