You are here

Czym się cechują start-upy, w jaki sposób pozyskać można środki na finansowanie takiej działalności.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Pojęcie start-up od pewnego czasu jest niezwykle modne w środowiskach biznesowych. Generalnie pojęciem tym można określić nowo otwierane przedsiębiorstwa, przede wszystkim obejmujące branżę najnowszych technologii. Zupełnie inaczej niż tradycyjne biznesy, jakie były budowane niekiedy długimi latami, branża internetowa funkcjonuje dużo szybciej. Jeżeli produkt będzie naprawdę dobry, to przez parę miesięcy może się stać światowych hitem, zarabiając przy okazji miliony dolarów, zresztą największe obecnie firmy z tej branży powstawały właśnie w ten sposób. Jednak dla sporej ilości młodych firm, mających jakiś pomysł i umiejących przekuć go w konkretny projekt problemem nie do przeskoczenia okazać się może finansowanie. Jeżeli wszystko będzie się odbywać w fazie przygotowywania rozwiązania i testów, to jeszcze będą sobie jeszcze dawać radę, jednak do wprowadzenia produktu na rynek i rozreklamowania go czasami potrzebne są środki, których zwyczajnie brakuje. I albo pomysł taki zwyczajnie upada i nic z niego nie będzie, albo firma zdobędzie odpowiednie finansowanie i ruszy do przodu.

firma - perspektywa
Author: ZSPNrdwa Krosno
Source: http://www.flickr.com
firma - malowidło
Author: HazteOir.org
Source: http://www.flickr.com
Jednym z podstawowych sposobów na startup finansowanie jest wyszukanie inwestora, który w zamian za określony udział da gotówkę potrzebną do wykonania planów biznesowych - dowiedz się więcej: finansowanie projektów inwestycyjnych z Prometeia. W ostatnim czasie modne się stało określenie Aniołów Biznesu, to znaczy osób, które inwestują swoje środki w młode, dynamiczne firmy.

To świetnie, że masz ochotę uzyskać podobne informacje na prezentowany temat, ponieważ klikając na link, zgłębiasz praktyczne materiały (http://www.sitodruk-maszyny.com/maszyny/suszarki-miedzyoperacyjne/) na podnoszone zagadnienie.

Oczywiście nie robią tego charytatywnie i za darmo, lecz z nadzieją na zyski. Jeżeli firma, w którą zdecydowali się zainwestować się rozwinie, to sprzedają swoje udziały zarabiając na tym rzeczywiście dużo. Rzecz jasna zawsze będzie też niebezpieczeństwo tego, że wydane pieniądze się nie zwrócą, bo start-up upadnie lub nie uda mu się przebić z produktem na rynku, ale tego typu ryzyko inwestycyjne każdy z aniołów bierze pod uwagę.

Na podobnej zasadzie działają startup venture capital, które są zwyczajnie funduszami inwestującymi w młode, obiecujące firmy (startup venture capital).

Kliknij ten odsyłacz, a potem zdobądź więcej szczegółów (https://www.workservice.pl/praca/magazynier/gdansk/) dotyczących analizowanej w tym artykule treści. Uzyskasz wtedy głębszą wiedzę.

Kolejnym sposobem na zdobycie środków są także różne konkursy, jakich obecnie jest coraz więcej.