You are here

Jak wypełnić pit on-line?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Deklaracja PIT 37 nie jest dla Ciebie, kiedy kalkulujesz pozarolniczą działalność gospodarczą względnie działy specjalne produkcji rolnej. W nich sam bowiem jesteś odpowiedzialny za obliczenie a także zapłatę zaległego dochodowego podatku.


Gdy uzyskujesz przychody opodatkowane według skali zarówno za pośrednictwem płatnika (np. umowa o pracę), jak też bez pośrednictwa płatnika (przykładowo sprzedajesz prywatnie regały na serwisie aukcyjnym), to nie wyselekcjonujesz owej deklaracji.


pit rozliczenie online


Deklaracja tyczy się jednostek, jakie do własnych dochodów nie doliczają przychodów małoletnich maluchów. Doliczenie może zachodzić zarówno przy opodatkowaniu indywidualnym, przy łącznym rozliczeniu, jak i rozliczeniu jako osoba samotnie wychowująca maluchy. Doliczać nie można jednak przychodów małoletnich z pracy, stypendiów oraz przychodów z obiektów oddanych im do swobodnego użytku. Wtenczas nadal możesz się obciążyć podatkiem (zobacz druk umowy o pracę) w PIT 37, natomiast małoletni złoży osobistą deklarację, którą podpisać powinien jego rodziciel lub opiekun. Jeżeli chodzi o pit rozliczenie online to niezmiernie komfortowe rozwiązanie.


nauka języka obcego
Author: www.audio-luci-store.it
Source: http://www.flickr.com


Rozliczenie straty z lat ubiegłych. Deklaracja dotyczy osób, które nie obniżają przychodów o ubytki z lat przeszłych. Kiedy doliczeniu podlegają ubytki - złożyć powinno się inne zeznanie. PIT-37 możesz złożyć z kolei za rok, w którym wykazano stratę, czyli podatnik miast zarobić - stracił. Kiedy Twój mąż/żona prowadzi działalność opodatkowaną według skali, to nie rozliczysz się łącznie z nim na PIT 37 z tytułu Twego stosunku pracy. Łączne rozliczenie w PIT 37 będzie wtenczas błędem. Winniście rozliczyć się wspólnie na PIT-36.
Nie rozliczysz się wspólnie, jeśli którykolwiek z małżonków rozlicza się podatkiem (zobacz skierowanie na badania wstępne) liniowym, poprzez ryczałt ewidencjonowany (wyjątkiem będzie najem prywatny bądź dzierżawa rozliczane ryczałtem; tutaj nadal możesz rozliczać się wspólnie) lub podatkiem tonażowym. Ogromnym ułatwieniem będzie rozliczenie pit 2017 przez internet