You are here

Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Formularze online, programy komputerowe bądź moduły finansowo-księgowe - to najszybsze metody na elektroniczne rozliczenie PIT-u.


Główna aplikacja E-deklaracje jest to rządowe narzędzie, które gwarantuje użytkownikom opcję założenia indywidualnego konta na Portalu Podatkowym oraz korzystania z pomocnego kreatora formularzy.


Jeśli chodzi o rozliczenie pit (zobacz pit w chmurach) 37, wszystkie pozostałe aplikacje do rozliczeń także prowadzą Podatnika za rękę - pit 38 przez internet. Analogiczne zastosowania posiadają aplikacje finansowo-księgowe. Zapewniają ewidencję oraz wydruk wszystkich popularnych zeznań, a przede wszystkim - elektroniczną przesyłkę blankietu. To narzędzie najlepiej sprawdza się w przypadku przedsiębiorstw. Moduł może być połączony z innym programem płacowym, dzięki czemu przy wypełnianiu formularza można korzystać z autouzupełnienia informacji.
obowiązek
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


płótno - podróż
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


Nie musisz już dłużej korzystać z usług biura rachunkowego, aby dobrze wypełnić PITY 2017 - Aplikacje online kroczek po kroczku przeprowadzą cię przez konkretny formularz. Sprawdzą strukturę danych, wyznaczą obowiązkowe pola, natomiast niekiedy nawet automatycznie je uzupełniają. Jeżeli jednak okaże się, iż do twojego rozliczenia wkradnie się błąd, będziesz mógł dokonać poprawki bez dołączania ponadplanowych uzasadnień. Kolejnym ułatwieniem jest możliwość skorzystania z "deklaracji na wstępie wypełnionych". Od tego roku będzie to dotyczyć PIT-37 i PIT-38. Co to oznacza w praktyce? Podatkowa administracja, na bazie danych doniesionych przez pracodawcę (np.


PIT-11), wypełni za ciebie większą część deklaracji. Wyłączne, co musisz zrobić, to uzupełnić ponadplanowe informacje - dla przykładu dochody od ZUS lub praca w holandii od zaraz rodzaj ulgi podatkowej.