You are here

Nowa usługa Ministerstwa Finansów znacząco usprawnia składanie pitów

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Składanie zeznania podatkowego nigdy nie należało do najprzyjemniejszych czynności. Jednakże od kilku lat istnieją najróżniejsze procedury, które znacząco te zadania ułatwiają.


pracownicy
Author: Green Office Engro
Source: http://www.flickr.com


Jedną z nich na pewno jest możliwość rozliczania zeznania przez Net.


Podatnik
Author: NCDOTcommunications
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli męczymy się z uzupełnieniem papierowego zeznania i sprawia nam to trudności, a nasi znajomi mówią ciągle rozlicz pit przez Internet, to być może warto wziąć te słowa do serca. Jest to doskonały sposób na to, żeby sprawnie załatwić te niemiłe formalności. Istotne jest to, iż składanie zeznania poprzez sieć pozwala na ominięcie męczących tłumów na poczcie. Poza tym specjalny skrypt jest wyjątkowo pomocny w wyliczaniu za nas większości sum. Jeśli zatem znajomi zamęczają nas mówiąc rozlicz pit przez Internet, więcej informacji to być może opłaci się ich posłuchać oraz ułatwić sobie życie.


pfr
Author: János Balázs
Source: http://www.flickr.com


W 2016 roku Ministerstwo Finansów uruchomiło usługę wstępnie uzupełnionego pitu. Nosi ona nazwę PFR i dotyczy pitów 37 oraz 38. Jest to wyjątkowo pomocna usługa, która powoduje, iż właściwie nasze zeznanie podatkowe zostaje uzupełnione przez urząd, a my dostajemy jedynie kompletny druk do sprawdzenia i przesłania. Naturalnie nie mamy obowiązku korzystania z PFR - przenieś się tutaj.

Czy szukasz na stronie kancelaria prawna piotrków trybunalski czegoś bardzo ciekawego? Zachęcamy zatem do kolejnego artykułu. Trzeba jedynie wejść w podany link.

Jeśli tego nie chcemy, to po prostu ignorujemy tę usługę. Lepiej jednakże się nad tym zastanowić, gdyż jest to bardzo wygodne.
Owa procedura na pewno pozwoli uniknąć wielu pomyłek, szczególnie literówek, które są koszmarem wielu ludzi. Jeśli nasz pit (zobacz jak pobrać wypełniony pit) nie jest skomplikowany, to najpewniej wstępnie wypełnione formularze bardzo uproszczą nasze życie i pozwolą zaoszczędzić czas.