You are here

Podatek od dochodów osobistych za bieżący rok przez internet

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Czy braliście już pod uwagę Państwo jak sprawnie rozliczyć podatek od dochodów osobistych za rok 2013? Im bliżej tej daty tym częściej przychodzi nam do głowy myśl aby przekazać tą czynność komuś innemu. Najlepiej zapłacić jakiejś osobie, która byłaby w stanie zrobić to za nas, przekazać dane i mieć kłopot z głowy.
Informujemy niemniej jednak, że calutki proces można przejść znacznie prędzej i na dodatek całkowicie za darmo. Z pomocą w takich chwilach przychodzi, podatek od dochodów osobistych 2013 online, czyli system do rozliczania deklaracji podatkowej drogą Internetową.

Urząd skarbowy
Author: Tomasz Czerko
Source: http://www.flickr.com
Rozliczanie podatków od dochodów osobistych i następnie ich przesyłanie przy pomocy internetu jeszcze parę lat temu było nie do wyobrażenia. W czasach teraźniejszych natomiast to zjawisko coraz bardziej rozpowszechnione i z roku na rok coraz częściej wybierane. Nie ma, co się dziwić, użytkownik przecież zasiada przed komputerem, wprowadza dane poprzez i następnie wysyła je do Urzędu Skarbowe. W taki oto sposób podatnik zostaje rozliczony, pozostaje wyłącznie poczekać na możliwy zwrot podatku.

Aczkolwiek prędkość przejścia przez cały proces to nie jedyne zalety. Należy mieć na uwadze, że wypełnieniem formularza drogą Internetową w aplikacji może zająć się każdy niezależnie od tego czy orientuje się w prawie podatkowym czy też nie. To system dba o to ażeby wpisywane informacje były poprawne i też system dba o zgodność deklaracji podatkowej z obecnie panującymi zarządzeniami prawnymi (zobacz szczegóły).

Wypełnianie deklaracji PIT (zobacz pity 2018 program darmowy) w taki sposób jest zupełnie bezpieczne. System stworzony był tak ażeby jedynie użytkownik wypełniający PIT miał dostęp do własnych danych a przesyłane dane są szyfrowane, zatem tym samym niemożliwe do przejęcia przez osoby niepowołane.
W związku z wieloma walorami, które wiążą się z rozliczeniem się z podatku od dochodów osobistych online, zachęcamy Państwa do takiego rodzaju składania deklaracji w tym roku.


Author: k.s.