You are here

Wolny czas w ogrodzie w zależności od wieku dziecka

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa często wiążą się z zabawą w ogródku przydomowym. Zobacz, co dzieci interesuje w ogrodzie w zależności od ich wieku.


Z blaskiem słońca przeświecającym przez listowie drzew, czereśniami rwanymi wprost z drzewa, kroplami deszczu stukającymi o daszek domku bądź namiotu, z gonitwą po murawie do utraty sił oraz zabawą w dom. To od nas zależy, czy nasze pociechy będą mieć co przywoływać w pamięci. Planując zagospodarowanie ogrodu, miejmy na uwadze: dzieciaczki potrzebują nieco przestrzeni jak też swobody. Jak wiele, to zależy od wieku oraz liczby dzieci. Im mniejszy ogródek, tym trudniej wygospodarować dla nich odpowiednie miejsce do zabawy. Pomogą w tym .Jednak warto próbować. Nawet jeżeli na jakiś czas trzeba będzie zrezygnować z uładzonego, zielonego wnętrza napełnionego wypielęgnowanymi roślinkami.

kliknij w ofertę GardenCenter
Author: Praktiker
Source: Praktiker
Smyki roczne i dwuletnie chętnie grzebią w piasku jak też bawią się na murawie zabawkami. Starczy im piaskownica, rozwinięty koc, natomiast w upały plastykowy basen z wodą. Dzieci trzy-sześcioletnie z uwagą słuchają dorosłych, bo rozpiera je potrzeba dociekania tajemnic świata. Zadają dziesiątki pytań. Chcą wszystko zbadać, obejrzeć, posmakować. Poczynają poznawać świat przyrody. Dla takich pociech wykreujmy powierzchnię ogrodową z darnią, po której można śmigać, zrywać kwiecie i cieszyć się krążącymi nad nimi motylami.


Starczy w jednym miejscu zostawić kępy rzadziej koszonej trawy lub nieduży fragment ogródka przeznaczyć na łąkę kwietną albo też wysiać tam mieszankę kwieci jednorocznych. Warto też ustawić domki dla dzieci i powiesić huśtawkę oraz posadzić 1-2 krzewy, za którymi znajdzie się zaciszny kącik do zagadkowych zabaw. Dobrze też zdecydować się na . Dzieci w tej grupie wiekowej to doskonali pomocnicy z entuzjazmem grabiący jak też kopiący grządki, sadzący kwiaty a także zbierający owoce. Wspólne działania mogą dostarczać i dzieciom, jak też dorosłym wiele zadowolenia.https://jeger.pl/pl/efekty-dekoracyjne-do-scian/185-jeger-trawertyn.html - (wejdź https://jeger.pl/pl/efekty-dekoracyjne-do-scian/185-jeger-trawertyn.html)

Dzieci siedmio-dziewięcioletnie często najchętniej bawią się jeszcze koło domu, jednakże potrzebują dużo ruchu a także urozmaiconych zabaw. Przyda się huśtawka i sprzęt do wspinania (z drabinkami, sznurami i przykładowo zjeżdżalnią) i pojazdy dla dzieci.