You are here

Faktoring - niezmiernie popularna usługa wśród dzisiejszych firm

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Stanowi z całą pewnością jedną z najbardziej popularnych a także najprężniej rozwijających się usług na dzisiejszym rynku finansowym.
Tylko z 2013 roku skorzystało z niej ponad osiem tysięcy firm. W dodatku, przyjmuje się, że liczba ta będzie się zwiększać.


faktoring definicja
Author: mosaic36
Source: http://www.flickr.com


prezes
Author: Ash Carter
Source: http://www.flickr.com


Konferencja
Author: Wikilogia
Source: http://www.flickr.com


Powstaje pytanie: co powoduje że wzbudza ona tak ogromne zainteresowanie i czym w zasadzie jest faktoring Definicja rzeczonego terminu mogłaby brzmieć w następujący sposób: to swego rodzaju swoista transakcja handlowa, która polega na wykupie nieprzeterminowanych wierzytelności przez zewnętrzną instytucję, czyli tzw. faktora. Zwykle w tej „roli” występuje bank, osoba fizyczna albo spółka. Moda na zawieranie tego typu umów przywędrowała do Polski z krajów anglosaskich dopiero niedawno - bo zaledwie parę lat temu - lecz już zdążyła zyskać duże grono zwolenników. Zresztą nie powinno to nikogo dziwić, jeśli wziąć pod uwagę zalety faktoringu. Znaczna poprawa płynności finansowej firmy w dość szybkim czasie, brak niepotrzebnych formalności oraz brak obciążeń dla ogólnego bilansu przedsiębiorstwa, lepsze zarządzanie długami, sprawniejsza obsługa dostawców a w konsekwencji większe przychody. Wyliczać można bez ustanku.

Kiedy masz ochotę dowiedzieć się czegokolwiek fascynującego, to oryginalna treść (https://ats-sport.pl/szkolenia/wroclaw/dietetyka/) może dopomóc Ci w tym. Na takiej witrynie odnajdziesz tylko właściwe dane.

br>
W gąszczu otaczających nas danych ciężko jest znaleźć naprawdę wartościowe informacje. Dlatego jeżeli fascynuje Cię ten artykuł, to koniecznie zobacz rekomendowane info.

Lista atutów przedstawionego rozwiązania jest nader obszerna.
Warto zaakcentować, iż wyodrębniamy rozliczne typy prezentowanych transakcji, takie jak chociażby faktoring: przyśpieszony, zaliczkowy, wymagalnościowy, otwarty bądź tajny.