You are here

Czy opłaca się mieć własny ogród? Z pewnością! To sama radość, a przy tym zdrowie!

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Coraz więcej osób zastanawia się czy taki ekologiczny ogródek to dobry pomysł i czy faktycznie plony zebrane z naszego ogródka są dużo bardziej wartościowe aniżeli te kupione w supermarkecie czy nawet w przydomowych warzywniakach.

działkowe i ogrodowe domki
Author: Garden Center
Source: http://www.gardencenter.pl
Zdarza się, że produkty w supermarkecie i w warzywniaku bardzo często biorą się z tego samego miejsca. Ekologiczny ogródek wydaje się przez to być całkiem niezłym rozwiązaniem, ale niestety nie wszyscy możemy sobie na niego pozwolić, szczególnie ciężko mają ci zamieszkujący w aglomeracjach miejskich, gdzie najzwyczajniej w świecie nie ma miejsca, można się zdecydować na ziołowy ogródeczek na balkonie jeśli balkon się do tego nadaje, to znaczy jest od południowej strony.Ekologiczny ogródek wymaga troski i opieki jak i zaangażowania, dlatego nim zdecydujemy się kupić nasionka, i poświęcić parę dni na użyźnienie gleby, dobrze jest głęboko przemyśleć, czy mamy czas na zajęcie się nim (choćby 60 minut w tygodniu).

Jeśli tak, to nie zostaje nam nic innego jak jedynie wydzierżawić działkę oraz ochoczo zabrać się do roboty. Nasz ogródek z pewnością odwdzięczy się pysznymi warzywami. Na takim poletku będziemy mogli sobie zbudować swój mały świat, gdzie będziemy nie jedynie siali i zbierali dobre warzywa, zioła i owoce, ale również będzie można odpocząć po trudnym tygodniu pracy. Warto wydać pieniądze na miejsce, gdzie można schronić się od słońca, najlepsze są domki ogrodowe (). Można również w takim miejscu chować urządzenia ogrodnicze. W takim ogródku muszę koniecznie znajdować się pojemniki do kompostowania. Najlepszy czas na jego założenie to okres jesienny. To doskonały sposób na utylizacje resztek roślinnych.

W taki łatwy i wydajny sposób pozbędziesz się wszelkich fragmentów roślin. W zamian otrzymasz wartościowy nawóz.

Jeżeli masz ochotę poszerzyć swą wiedzę na opisywany wątek, to przejrzyj nowy wpis, który na pewno będzie dla Ciebie niesamowicie wciągający.

Miejsce przeznaczone na kompostownik musi zostać osłonięte od zbytniego nasłonecznienia i wiatru, by zebrany w tym miejscu materiał nie wysechł. Dlatego, w czasie długotrwałej suszy te odpadki powinno się polewać wodą. Ziemie pod kompostownikiem powinno być przesiąkliwe, zagwarantuje to nieograniczony odpływ nadmiaru płynów, kiedy dajmy na to będzie intensywny deszcz.