You are here

Leżaki do ogrodu

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Odpowiedni relaks to nie tylko kanapa, bądź łóżko. Każdy, kto posiada przynajmniej kawałeczek ogródka wie, jak korzystne są leżaki ogrodowe.


Jest to to rodzaj mebli, określonych do wypoczynku na świeżym powietrzu i do opalania.


poduszki
Author: superscheeli
Source: http://www.flickr.com


Amatorzy kąpieli słonecznych mają szansę wybrać leżaki w różnorodnej stylistyce, stworzone z różnych tworzyw i regulowane. Ergonomiczność, i atrakcyjna stylistyka zadowolą nawet najbardziej wyrafinowane gusta.


Tradycyjne leżaki z drewna występują w rodzajach jednolitych, albo łamanych z regulacją podparcia. Leżaki ogrodowe drewniane stworzone są ze specjalnie przygotowywanego i impregnowanego rozmaitego typu drzewa. Niektóre z leżaków mają kółka ułatwiające ich przesuwanie, a pozostałe są składane.
Spośród leżaków ogrodowych drewnianych, na szczególną uwagę zasługują leżaki z drewna teakowego. Są one ciężkie, śliczne i nadzwyczaj wytrzymałe na zniszczenia. Możliwość impregnacji stelaża na wyselekcjonowany odcień, zabezpiecza drewno (maszyny stolarskie używane) przed wpływem czynników atmosferycznych, dając odporność podczas użytkowania.


Oprócz leżaków ogrodowych, osiągalne są także basenowe, plażowe i turystyczne. W zależności od zastosowania mają one ramę aluminiową, oraz rattanową, z giętej stali łączonej z drewnem, tkaniną, względnie z surowcem sztucznym.


Leżaki ogrodowe metalowe, są wykonywane ze stali malowanej proszkowo, albo bardziej wytrzymałego na korozję aluminium. Na ogół pokryte mocną tkaniną. Nieraz spotyka się je w ośrodkach wypoczynkowych. Składniki stelaża łączone za pomocą nitów, co zapobiega rozkręcaniu konstrukcji podczas użytkowania. Posiadają regulację oparcia w wielu płaszczyznach. To przynosi najwyższy komfort wypoczynku, jest możliwość bez trudności i błyskawicznie przekształcić ustawienia wedle osobistych potrzeb. Leżaki ogrodowe świetnie pasują do różnego typu ogrodu.


Dla osób, które nie posiadają Ogrodów, doskonale sprawdzą się też na balkonach i tarasach. Leżaki ogrodowe składane, są proste, lekkie i wygodne do przestawiania, nieraz zabierane także na wakacje, gdyż są lekkie i nie ma problemów w przesuwaniu ich w przeróżne punkty.