You are here

Stosowne nawożenie trawników, czyli w jaki sposób dbać o trawnik?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Właściwe nawożenie trawników sprawi, iż będzie on wyglądał faktycznie ładnie i niejedną osobę zachwyci intensywnym zielonym kolorem. Niemniej jednak żeby tak było, wypada wiedzieć czym nawozić trawnik, jak często to wykonywać oraz jakim sposobem dobrze o niego dbać.


Dziś w sklepach ogrodniczych znajdziemy niejeden nawóz do trawy.


Rozróżniamy nawozy w płynie czy też nawozy granulowane, są one niezmiernie łatwe w użytkowaniu, w związku z tym mnogość ludzi wybiera właśnie te rodzaje nawozów. Istnieją też nawozy pyliste, aczkolwiek w porównaniu z poprzednimi są one znacznie trudniejsze w użytkowaniu.

Otwórz ten link (https://www.eremit.pl/ogrodzenia-gabionowe-premium/). Tam zobaczysz pożyteczne wiadomości na ten temat, omówione w naszymartykule.

Zdołamy także wybrać nawozy specjalistyczne oraz nawozy uniwersalne.


nawóz do trawy
Author: Ter Steege Poland


apartamentowiec
Author: Mielno Holding - Firmus Group
Source: Mielno Holding - Firmus Group


Jak często nawozić trawnik i jak to robić? Trawnik najlepiej nawozić blisko 3-4 razy w sezonie, przy nawożeniu należałoby zastosować różnorodne rodzaje nawozów, zaś nie ciągle jeden. Nawozu nie wolno stosować na oko, albowiem efekty mogą nie być tak zadowalające, jak byśmy pragnęli. Należałoby przedtem wykonać analizę gleby, podczas jakiej eksperci ustalą, jakie potrzeby nawozowe posiada nasz trawnik.

Jeżeli zaciekawił Cię prezentowany tekst, to super, ponieważ ten opublikowany poniżej też posiada równie ważne informacje - nie zwlekaj, tylko sprawdź go.

Wskazane jest też co blisko 2-3 lata sprawdzić, jakie jest pH podłoża. Jeżeli jest zbyt kwaśne, wypada zrobić odkwaszanie trawnika szczególnym wapnem, które jest przeznaczone do tego rodzaju prac. Jeśli z kolei trawnik będzie miał zbyt małe zakwaszenie, wtedy użytkujemy specjalne nawozy zakwaszające, jakie też odnajdziemy bez kłopotu w sklepach ogrodniczych, także online.


Bezsprzecznie odnajdziemy nawóz do trawy, który spełni nasze oczekiwania i będzie wybornie wpływał na design naszego trawnika.
Pamiętajmy jednakże, że powinniśmy odpowiednio poznać jego potrzeby, zaś fachowa pielęgnacja trawnika nie zawsze jest łatwa oraz różni się w zależności od pory roku. W związku z tym nie wybierajmy nawozów pochopnie, nie bierzmy pierwszego lepszego nawozu do trawnika, ale zorientujmy się pierwej, jakie nawozy będą najlepsze.