You are here

Zatrudnienie dla obcokrajowców - coraz to sporzej propozycji umożliwiających zaangażowanie przyjezdnym

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Aktualnie migracje są jednym z najczęstszych zjawisk i towarzyszą one znacznej części ludzi. Trzeba przyznać, że mają one wyjątkowo różne podłoża, jednakże najczęstszą przyczyną są sprawy zarobkowe.
wizja - firma
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com


To naturalnie chęć podwyższenia poziomu życia na ogół motywuje ludzi do zmiany miejsca zamieszkania, a co za tym idzie podjęcia pracy w innym mieście czy też niekiedy państwie. Aktualnie w Polsce pracuje (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-kiedy-mozliwe-jest-skrocenie-okresu-wypowiedzenia) sporo imigrantów i do tej pory przygotowywane są stanowiska dla takich osób. Tyczy się to wszelkich specjalności, bowiem doświadczenie i kwalifikacje przyjeżdżających są niezmiernie różnorodne.


Nie dziwi fakt, że obecnie najwięcej imigrantów przybywa do Polski z Ukrainy.

Pamiętaj, że wnikliwe opracowanie to nierzadko najcenniejsze źródło informacji? Tak jest i w niniejszym wypadku - kiedy klikniesz ten link, przeczytasz podobne pomocne treści.

Oddziałuje na to nade wszystko panująca tam sytuacja polityczna, bliska odległość, ale także względnie analogiczna kultura. Nadzwyczaj często pracownicy z Ukrainy przyjmowani są do jednostek budowlanych, ponieważ jest to dla nich szansa zdobycia wysokiego zarobku. Tak samo w ciągu mniejszych robót, jak i większych inwestycji budowlanych firmy chętnie angażują przyjezdnych.


Dla większości z nich możliwość pracy na polskich warunkach jest niesłychanie sprzyjająca. Często w kraju nie mają szans na znalezienie pracy przez wzgląd na wiek, niskie wykształcenie czy po prostu brak właściwych znajomości.
Z tego powodu pracownicy z Ukrainy stanowią w Polsce dużą część siły roboczej w szczególności jeśli chodzi o roboty fizyczne. Jeśli w związku z tym poszukujemy ekipy remontowej warto pomyśleć o tego typu opcji.