You are here

Nowoczesne sposoby ogrzewania czyli wady i zalety paneli Infared, które wykorzystują promieniowanie podczerwone.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Inżynierowie bez przerwy szukają nowych sposobów na to, żeby w naszych mieszkaniach i domach było ciepło. Nadal najpopularniejsze są tradycyjne układy ogrzewania, to znaczy piece na gaz czy paliwa stałe, ogrzewające wodę rozprowadzaną później do grzejników.


cegły


Może nie są one najbardziej ekonomiczne i wydajne, ale w zamian bardzo praktyczne oraz niezawodne. Ostatnimi czasy w modzie jest również ogrzewanie przy pomocy kominków, ciepło wydzielane w czasie palenia jest wykorzystywane do ogrzania pozostałych pomieszczeń w domu. Niektóre osoby stosują także różnego rodzaju grzejniki elektryczne, chociaż ich nie używa się jako podstawowego źródła grzania, ale w charakterze uzupełniającym, na wypadek gdyby trzeba było z jakiejś przyczyny podnieść poziom temperatury w jednym z pokoi. Elektryczne grzejniki występują w dwóch głównych rodzajach. Pierwszy to wersje olejowe, posiadają one wygląd klasycznego grzejnika z użebrowaniem, a w ich środku znajduje się olej ogrzewany za pomocą układu grzałek. Drugim rodzajem elektrycznych grzejników są popularne farelki, w których grzane jest powietrze które przelatuje przez gorący układ spirali.


panele infared
Author: thekirbster
Source: http://www.flickr.com


Od niedawna coraz większą popularności zaczęły zyskiwać panele infared, wykorzystujące fale podczerwone.

Gdy zgłębisz omawiany artykuł, to także zafascynuje Cię niezła witryna (http://www.artimbo.pl/ploty-standardowe,g28.html), która zawiera podobne informacje na ten temat, zatem kliknij tutaj.

Ich sposób działania polega na wykorzystaniu cieplnego promieniowania. Promieniowanie to w pierwszej kolejności oddziałuje na ludzkie ciała i pobliskie przedmioty, a samo powietrze jest nagrzewane dopiero później. Dzięki temu całe pomieszczenie nagrzewa się równomiernie, nie wystąpi też zjawisko cyrkulacji powietrza, które często będzie się pojawiać przy zwykłych formach grzania.

Spójrz na portal oraz prześledź wpis, który zapewne całkowicie Cię wciągnie, gdyż informacje tam zawarte, przyciągają zainteresowanie.

będzie to miało ogromne znaczenie dla alergików, po nie powoduje unoszenia niebezpiecznych dla nich pyłków.
Kolejną zaletą takich paneli jest szybkość działania - w zasadzie już od chwili włączenia czuje się przyjemne ciepło, gdyż od razu działają promienie podczerwone. Dzięki tym cechom ogrzewanie opisywanymi panelami jest znacznie wydajniejsze od tradycyjnych grzejników, szacuje się, że można na nim zaoszczędzić nawet dwadzieścia pięć procent.