You are here

Światła na podczerwień

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Promienniki ciepła to urządzenia emitujące zdrowe promieniowanie podczerwone. Ocieplają w podobny sposób jak naturalne światło słoneczne. W zależności od źródła zasilania, wyróżniamy mechanizmy zasilane elektrycznie i gazowo.


promienniki podczerwieni
Author: Andres Rodriguez
Source: http://www.flickr.com


Ich stosowanie jest bardzo obszerne. Promiennikami podczerwieni jest możliwość ogrzać wielkie obszary, domy, gabinety, lecz przydadzą się również do specyficznych procedur technologicznych.
Promienniki ciepła zapewniają ocieplenie ludziom, oraz otaczającym ich przedmiotom. Największą zaletą działania promienników podczerwieni jest fakt, że nie grzeją powietrza, dzięki czemu nie ma utraty ciepła w wypadku słabo izolowanych i sporych budynków. Grzanie standardowe ma na celu ogrzanie powietrza, które w toku zwyczajnej cyrkulacji uchodzi do góry, natomiast grzejnik powieszony na wysokości, działa odwrotnie do tradycyjnego ogrzewania.


Promienniki podczerwieni produkowane są w wielu rozmiarach, odmianach kolorystycznych, a nawet w opcji z romantycznymi zdjęciami. Dzięki temu, grzanie na podczerwień jest nie dość że tanie, ale i dodatkowo nadzwyczaj schludne, przychylne dla aranżacji każdego pomieszczenia.


Promienniki ciepła posiadają także zastosowanie w leczeniu.


Konieczne są w ambulatoriach, przychodniach, gabinetach fizykoterapeutycznych, kosmetycznych, także w domu pacjenta do rehabilitacji bezpośredniej. Znamionuje ją wysokowydajne źródła promieniowania, kierunkowe promieniowanie podczerwone i bezpieczeństwo użytku.

Jeżeli żywo zajmuje Cię opisywana w tym tekście sprawa, to dodatkowo zobacz ofertę na stronie (eremit.pl/grysy-ogrodowe/). Z pewnością odnajdziesz tam coś interesującego dla siebie.

Jest całkowicie bezpieczna i pozbawiona szkodliwych promieni UV. Promieniowanie podczerwone emitowane przez ten promiennik odczuwalne jest jako ciepło.


Promienniki podczerwieni, odmiennie określane lampa Solux, to idealne źródło promieniowania wszędzie tam, gdzie jest konieczność naświetlania, leczenia i rehabilitacji.


Przy naświetlaniu organizmu, pomaga w kurczach mięśni, daje ulgę przy bólach mięśni i stawów, bólach kręgosłupa, działa przeciwbólowo w leczeniu przewlekłych dolegliwości pochodzenia nerwowego i reumatycznego.


Promieniowanie podczerwone oddziałuje pozytywnie na ustrój, koryguje nastrój i działa odprężająco.