You are here

Parę interesujących wiadomości dotyczących Agencji marketingu bezpośredniego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Co przychodzi ci w pierwszej chwili na myśl, gdy słyszysz: marketing bezpośredni? Większości osób łączy się on z natarczywymi domokrążcami, zakłócającymi pokój domowy w najmniej odpowiednich sekundach.


wynajem aut wrocław
To niezbyt trafne skojarzenie, bo sprzedaż face-to-face jest jedynie małą częścią owej idei.


A wszystko zaczęło się końcem XIX wieku, gdy to firma Sears wydała pierwszy katalog wysyłkowy. Oferta skierowana była głównie do zamieszkujących odległe tereny wiejskie rolników, z rzadka bywających w większych miastach, w jakich umiejscowione były sklepy owej marki. W ten sposób Sears otworzył innowacyjny, kanał dystrybucyjny - marketing bezpośredni. Nie oczekiwał, aż klient zjawi się w punkcie handlowym czy przeczyta reklamę w czasopiśmie - sam zwrócił się do konsumenta, dając jednocześnie możliwość wysłania informacji zwrotnej, zatem zamówienia. Dzisiaj firmy nierzadko organizują rozliczne konkursy dla konsumentów. Organizacja konkursów ma być wabikiem dla konsumenta- organizacja konkursów.


Wśród standardowych narzędzi bezpośredniego marketingu wymienia się tradycyjną pocztę a także elektroniczną, telefon i reklamę internetową.

Interesują Cię dane na prezentowany temat? To bardzo dobrze, ponieważ mamy pełen tekst (http://www.pischool.pl/kursy_dla_dzieci/), który posiada tylko informacje, których właśnie wymagasz.

Podstawową ideą jest tu fakt, iż konsument nie musi udać się do sklepu, aby poznać propozycję oraz dokonać zakupu - otrzymuje pełne informacje na temat wyboru jak też możliwość nawiązania kontaktu zwrotnego w celu dokonania zamówienia.


Naczelnym instrumentem dzisiejszego marketingu bezpośredniego jest baza danych o klientach, zawierająca nie wyłącznie dane socjodemograficzne ale również głębsze wiadomości na temat ich aktywności w sieci, dotychczasowych zakupów etc. By opracować kampanię dane te muszą być zestandaryzowane. Standaryzacja danych nastręcza określenia średniej oraz odchylenia standardowego- standaryzacja danych.