You are here

Bezpieczeństwo danych osobowych w sklepach internetowych

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Sklepy internetowe powstają obecnie jak grzyby po deszczu. Ludzie nie muszą już tak naprawdę opuszczać domu, by kupić kino domowe do salonu, meble do kuchni, ubranie na wyjście i na co dzień lub produkty spożywcze do sporządzenia posiłków. W sieci możemy odnaleźć wszystko, czego potrzebujemy. Jeśli jednak sklepy internetowe ciekawią cię z drugiej strony i chcesz zostać ich właścicielem, musisz zorientować się w najistotniejszej rzeczy, którą jest ochrona danych osobowych. O co dokładnie chodzi?
sklep internetowy
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Każdy sklep internetowy ma obowiązek zgłaszania zbiorów danych osobowych, jakie są udostępniane w określonym sklepie do Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Kiedy mamy tego dokonać? Nade wszystko należy zdawać sobie sprawę, co to są dane osobowe i ich zbiór. To różne informacje, które umożliwiają zidentyfikowanie danej osoby fizycznej, a więc imię, nazwisko, PESEL czy adres zamieszkania. Z kolei zbiór danych osobowych to inaczej zestaw wskazanych danych, bez względu na to czy są one podzielone albo rozproszone. Dane są udostępniane przez osoby korzystające z danego sklepu w przypadku złożenia zamówienia (polecam: na Wtedy trzeba podać je w celu nadania paczki przez sklep. Kiedy musimy zgłosić zbiór danych osobowych?
Dobrze jest to zrobić jeszcze przed rozpoczęciem właściwej działalności, jaką planujemy, czyli wraz ze startem sprzedaży. Gdy tego nie zrobiliśmy, mamy obowiązek przeprowadzić to czym prędzej, albowiem może zagrozić nam kara grzywny bądź nawet kara więzienia. By pozyskać należyte dokumenty, wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową i je pobrać. Jednakże są sklepy, które nie
internet
Author: Hywell Martinez
Source: http://www.flickr.com
mają zobowiązania, by to robić. Z jakiego względu?

Jeżeli zbiory danych osobowych tworzone są wyłącznie okazjonalnie, m.in.

Frapuje Cię tematyka poruszana w tym wpisie? Poznaj oprócz tego także inne podobne posty - po prostu wejdź tutaj biuro rachunkowe w koninie.

w celach napisania faktury do zamówionego towaru, wtedy nie mamy takiego przymusu. Warto o tym pamiętać.

Jeśli wobec tego chcesz założyć sklep w internecie, powinieneś pamiętać o wielu regułach, których trzeba się trzymać, jeśli nie chcemy mieć kłopotów z prawem. Ochrona danych osobowych jest tylko jednym z nich. Zorientuj się uprzednio we wszelkich regulacjach, aby być pewnym, że dasz radę prowadzić tego rodzaju działalność, a wszystko pójdzie dobrze.