You are here

Świetny sposób na ćwiczenia z osobami niepełnosprawnymi i nie tylko

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
hipoterapia
Od niepamiętnych czasów jasne jest, że zwierzęta są w stanie pomóc w odpowiednim rozwoju małych dzieci i mogą również pomóc w swoistego rodzaju odstresowaniu się ludziom starszym. Nie bez powodu w wielu mieszkaniach są zwierzęta. W taki sposób można cieszyć się w pełni wycieczką oraz podziwiać zachwycające widoki, a także nawiązać interesującą więź z pełnymi gracji i inteligentnymi zwierzętami, jakie są konie. Każde wakacje jednak czy to wiosną, czy latem, warto rozplanować z pewnym wyprzedzeniem, dlatego też każdy musi wcześniej zapoznać się z potencjalnymi ofertami obozów o takich zapadających w pamięć atrakcjach.

Aby odnaleźć idealny punkt predestynacji można także wpisać w sieci wakacje w siodle. Nie chodzi jedynie o zdyscyplinowanie dzieci do np. systematycznego wyprowadzania psiaka, ale zwierzę sprawia, że w domu panuje całkiem inna atmosfera. We wspomaganiu koordynacji psycho-ruchowej zwierzęciem idealnym okazuje się koń.

Koń jest idealnym dodatkiem do rehabilitacji. Taka hipoterapia w sprawdzonym ośrodku potrafi zdziałać cuda. Koń staje się dla pacjenta, mniej więcej tak samo istotny, jak pies przewodnik dla osoby niewidomej. Oczywiście nie oznacza to, że dziecko, które nie ma pełnej sprawności ruchowej ma prowadzać ze sobą wszędzie kucyka.

Chodzi, o to, że dziecko siedząc na koniu czuje się bezpiecznie. Taka rehabilitacja jest bardzo potrzebna dla osób z różnego typu zaburzeniami. Hipoterapia idealnie wspomaga różne inne rehabilitacje. By hipoterapia miała sens dobrze, żeby dziecko regularnie korzystało z tego typu zajęciach.
Stadnina zimą
Author: Kaarina Dillabough
Source: http://www.flickr.com
Dzieciaki coraz częściej nie mają żadnej pasji.

Bo czy oglądanie TV czy siedzenie przed komputerem mogą być zainteresowaniami? Chyba nie. Czyja jest to tak naprawdę wina? Naturalnie rodziców! A więc jeżeli jakiś rodziciel skarży się na swoje dziecko właśnie dlatego, że zbyt dużo wolnego czasu marnuje na TV oraz Internet, to tak naprawdę powinien rzucić okiem na lustro. W nim właśnie znajdzie głównego winowajcę owego stanu rzeczy! Zapewne to trochę brzydko zabrzmiało, ale nie warto dyskutować z prawdą. Zatem niech choćby ferie będą udane. Któż to wie, być może dziecko pokocha jeździectwo, siodło oraz całą resztę? Z czystym sercem możemy więc stwierdzić, że jazda konna należy do zdecydowanie najciekawszych hobby związanych ze zwierzętami, jakim tylko może się obecnie oddawać każdy z nas. Naprawdę warto nieco się tym zainteresować, gdyż związane z tym możliwości są bardzo szerokie, a być może uda nam się w taki sposób znaleźć dla siebie pasję na całe życie.