You are here

Jak dbać o dobre zdrowie swojego zwierzątka?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Nasze zwierzątka tak jak ludzie potrzebują prawidłowej pielęgnacji, żywienia oraz specyfików, które pomogą im żyć zdrowo i długo. Troszczymy się o naszych zwierzęcych przyjaciół, gwarantując im bezpieczeństwo. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę, by nasz pupil był szczęśliwy?


kot
Author: Megan
Source: http://www.flickr.com
Zarówno koty jak i psy potrzebują specyficznego pożywienia. To przyrządzane w we własnym zakresie nie zawsze w zupełności pokrywa zapotrzebowanie ich organizmów na wszystkie niezbędne witaminy oraz mikroelementy, co może sprawiać, iż naszym czworonożnym przyjaciołom wypada sierść, są apatyczni i nieskorzy do wspólnej zabawy. Karma dla zwierząt jest świetnie zbilansowana i zawiera wszystkie składniki, konieczne do właściwego rozwoju i dodatkowo może być wzbogacona na przykład w witaminy dla kota- . Jest dedykowana dla zwierząt domowych, tych spacerujących, sterylizowanych, kociąt czy persów. Dzięki temu prościej dbać o formę pupila. Można wybierać karmy posiadające odpowiednie składniki i witaminy dla kota w formie karmy suchej bądź w puszcze w postaci musów, potrawek czy galaretek.


Troszcząc się o naszego czworonożnego towarzysza, trzeba również zwrócić uwagę na częsty problem posiadania przez domowe zwierzęta kleszczy, ponieważ roznoszą one bardzo groźną chorobę – boreliozę. Choroba ta powoduje prowadzi do poważnych schorzeń. Z tego powodu warto kupić wcześniej preparaty na kleszcze dla psa. Szczególnie jeśli chodzimy na spacery do parku, lasu czy w miejsca, w których występują gęste krzaki bądź zalesienie. Niestety, zwierze niechronione na przykład przez preparaty na kleszcze dla psa czy specjalistyczną obrożę, może złapać kleszcza nawet w okolicy domu.

Zainteresował Cię nasz post oraz opracowane tutaj wiadomości? Kolejne informacje z serwisu (www.alpaki.pl/) są przygotowane dla pod poniższym linkiem. Zachęcamy!

W sklepach dla zwierząt lub lecznicach weterynaryjnych możemy zaopatrzyć się w specjalne środki w postaci kropelek, zabezpieczających zwierzę przed atakiem kleszcza- więcej pomocnych rad na stronie.


koty, kociaki
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Te małe pajęczaki znajdujące się w trawie mogą zaatakować psa, znajdując punkt na jego ciele, w który się wkręcają oraz pobierają pokarm. Jeśli pomimo stosowania preparatów, psa zaatakuje kleszcz, trzeba go usunąć wykorzystując pęsetę. Należy go złapać tuż przy skórze oraz delikatnie, a jednocześnie zdecydowanym ruchem wyciągnąć w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Obszar po ukąszeniu trzeba zdezynfekować i obserwować. Zaniepokoić powinien nas szczególnie rumień, pojawiający się w miejscu ukąszenia. Jeśli pies trenerki dla psa zaczyna się ponadto specyficznie zachowywać, warto skontaktować się z weterynarzem, by wykluczyć choroby przenoszone przez kleszcze.