You are here

Problemy z wilgocią w miejscu zamieszkania

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Zjawisko wilgoci jest nadal stosunkowo często występujące, pomimo zwiększającej się popularności nowego typu technologii budowlanych. Dotyczy zazwyczaj obiektów starych, ponieważ to one są zwłaszcza zagrożone wilgocią.
Przyczyn takiego zjawiska może być sporo.

Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę w tej tematyce, to czytaj również następne wiadomości. Należy kliknąć w ten link.

Jednym z nich jest wadliwa konstrukcja obiektu lub też wypaczenie materiałów z czasem. W wyniku tego zjawiska części konstrukcji są nieszczelne, przez co woda przenika do wnętrza obiektu. Bardzo częstym powodem bywa także niewłaściwa wentylacja pomieszczeń. Ten czynnik, szczególnie połączony z niewłaściwym ogrzewaniem wnętrza, jest nagminnym powodem wilgoci. Zjawisko to jest bardzo trudne do usunięcia, dlatego lepiej jest mu zapobiegać. Konsekwencje działania wilgoci bywają bardzo dotkliwe. Zbyt duża ilość wilgoci wywołuje wypaczanie i niszczenie mebli, jak również prowadzi niekiedy do alergii i różnorodnych schorzeń mieszkańców. Przy okazji - ciekawa strona
Zapobieganie
Problem wilgoci w pomieszczeniach
Author: Olger Fallas
Source: http://www.flickr.com
Jak już było wspomniane, najlepszym pomysłem jest zapobieganie występowania wilgoci. Robi się to już w trakcie konstruowania budowli, poprzez zabezpieczenie i uszczelnienie kluczowych części. Jest jednak kilka czynności, które wykonuje się w przypadku gotowym budynku, i które również mogą okazać się potrzebne. Jeżeli budynek jest drewniany, trzeba o drewno odpowiednio dbać. Dbałość ta obejmuje używanie właściwego impregnatu.

Jest już nasza autorska strona www (www.zdrowie-legionowo.pl/urolog/) - wejdź w ten link, przeczytaj temat oraz napisz proszę własny komentarz. Będziemy bardzo zadowoleni.

Powinno się pamiętać o tym, by elementy drewniane konserwować regularnie, ze szczególnym uwzględnieniem okresu zimowego. Trzeba także zadbać o równomierne i częste ogrzewanie wnętrza.

Eliminowanie
W sytuacji, gdy wilgoć jednak się pojawi, istnieją również metody na zminimalizowanie i wyeliminowanie jej. Do tego celu mogą posłużyć rozmaite osuszacze powietrza, których moc uzależnia się od wymagań i wielkości pomieszczeń. W sytuacjach bardzo dużej wilgoci jest możliwość zaangażowania ekipy, która zajmie się osuszaniem ścian budynku z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń. Niekiedy niezbędne jest również osuszanie piwnic. Dzięki specjalistycznym urządzeniom następstwa wilgoci mniej dają się we znaki mieszkańcom, pozwalają też zapobiegać pojawianiu się różnorodnych schorzeń powstających wskutek wdychania zawilgoconego powietrza. Poczytajcie więcej w tym temacie