You are here

W miejsce zwykłych pieluch jednorazowych, warto kupić pieluchy wielorazowe i otulacze

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Wielu z nas zostało wychowanych na pieluchach tetrowych. Ich świetność zastąpiły koło 25 lat wcześniejpampersy. Aktualnie wiele rodzicielek pracujących i niepracujących powraca do pieluch. Pieluszki wielorazowe ostatnio doświadczają swój renesans. Większość rodziców którzy je używają jest ogromnie zadowolonych. Dla niektórych, przeważnie młodych mam może to być jednak czarna magia czy też obcość tematu.


Author: www.babymama.pl
Dlaczego mamy wracają do pieluszek wielorazowych? Jedną z wielu pozytywnych stron wielorazówek jest ich wytrzymałość. Dobrze prane i pielęgnowane pieluchy wielorazowe służą nawet czwórce dzieci. Trzeba tylko pamiętać o kilku zasadach. Zanim pieluszki uzyskają dużą chłonność należy je parokrotnie wyprać. Te bawełniane, bambusowe i konopne nabywają chłonności mniej więcej po kilku praniach.

Schowania zabrudzonych pieluszek dobrze używać przymykanego wiadra o pojemności około 23 litrów.

Spodobał Ci taki tekst? To świetnie, sprawdź stronę (alpaki.pl/alpaki-jako-biznes,3) pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na podobny temat.

Zużytych pieluch nie należy namaczać. Przed włożeniem do wiadra trzeba należy tylko wyrzucić z nich większe zabrudzenia.
Wilgotne pieluchy wielorazowe lznajdujące się w koszu można skropić kilkoma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek najlepiej wylać na ostatnią wkładaną tego dnia pieluszkę. Brudne pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.

Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce przeważnie w 40-60°C bez uprzedniego namaczania . Pieluszek nie należy namaczać gdyż w wodzie namnażają się bakterie. Nie ma też potrzeby gotowania pieluszek, a pranie w niższej temperaturze z dodaniem odpowiednich środków piorących przedłuża żywotność pieluszki. Do prania stosujemy niedużą ilość środków piorących i dokładnie płuczemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeśli pieluszki są mocno zanieczyszczone trzeba zastosować pranie wstępne z dodatkiem mydła żółciowego.Otulacze wełniane najlepiej prać w rękach w szamponie do wełny lub mydełku oliwkowym. Co parę prań warto wyprane otulacze pomoczyć w kąpieli lanolinowej.

Nie wolno stosować się płynów zmiękczających, środków piorących i olejków pochodzenia roślinnego bo oblepiają one włókna materiału i tym samym obniżają chłonność pieluszki.

Pieluszki wielorazowe (warto zajrzeć na ) i otulacze wełniane najlepiej suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, ponieważ prowadzi ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie wolno także prasować.

Jeżeli masz ochotę przeczytać kolejne informacje utrzymane w takiej tematyce, zobacz link na stronie (http://ipschool.pl/en/kindergarten/care_conditions). Tam również odnajdziesz coś interesującego dla siebie!

Przeciwnie prasowanie negatywnie wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można znacznie zaoszczędzić środków pieniężnych a wiadomo, że przy potomkach wydatków jest całe mnóstwo.Coraz wiecej rodziców wraca do stosowania pieluch, bo pociecha ma obcowanie z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna. Wiadomo, że towary ekologiczne dla nas wszystkich to pozytywne skojarzenia.