You are here

Odkrywki stanowią zagrożenie dla natury i zdrowia ludzi, bądź świadom, czym mogą skutkować

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Zapotrzebowanie na energię wzrasta z upływem czasu, co przykłada się do poszukiwania nowych zasobów energetycznych. W ostatnim czasie bardzo dużo mawia się o pozyskaniu pokładów węgla brunatnego i założeniu wielkiej kopalni odkrywkowej. Projekt ten miałby stać się gwarantem zasobów energetycznych Polski na zbliżające się lata, niemniej bardzo sceptycznie podchodzą do niego ekologowie. Wedle ich słów planowana odkrywka niosłaby ogromne zagrożenie dla natury oraz rolnictwa, gospodarki czy kondycji zdrowotnej osób mieszkających nawet 50 kilometrów od planowanej kopalni.

PAK Górnictwo pragnie otworzyć kopalnię odkrywkowąprzeczytaj koniecznie o Od jakiegoś czasu spółka PAK Górnictwo przeprowadza odwierty mające na celu oszacowanie pokładów [TAG=węgiel brunatny
Author: Stefan Fussan
Source: http://www.flickr.com
. Według przedstawicieli firmy złoża węgla brunatnego odkryte na terenie województwa wielkopolskiego okazują się największe w całym kraju i na tyle rozległe, że mogą zagwarantować dużą niezależność surowców dla Polski. Kopalnia odkrywkowa, która ma rozpocząć wydobycie we wskazanej lokalizacji, byłaby wybudowana wedle nowych norm.

Zainteresowały Cię wątki opracowane w tym wpisie? Zapewne spodoba Ci się również dodatkowe czytanie (http://www.alpaki.pl/). Nie zwlekaj zatem i przejdź do nowej strony.

Pomimo to ludzie związani z ekologią, jak też miejscowi okazują sprzeciw wybudowaniu odkrywki oraz widzą związane z jej pracą liczne zagrożenia.

Czy wydobycie odkrywkowe stanowi zagrożenia dla okolic kopalni?

Wedle specjalistów budowa kopalni odkrywkowej nie pozostaje bez wpływu na okoliczne miejscowości. Pozytywną kwestią rozpoczęcia wydobycia byłoby uzyskanie nowych stanowisk pracy. Niemniej poprzez wydobycie odmieni się życie okolicznych mieszkańców. Część ludzi zostanie zmuszona poszukać innego miejsca do życia oraz przeprowadzki w zupełnie inne miejsce. Kopalnia odkrywkowa wpłynie także na działanie okolicznych interesów oraz rolnictwo.

Widzisz teraz bardzo interesujący artykuł, zatem zapewne zaabsorbuje Cię także ten udostępniony tutaj (https://www.zielonalapka.com/pl/c/ODSTRASZACZE-ULTRADZWIEKOWE/108) materiał - on również jest wart przeczytania.

Również ekologowie dostrzegają spore zagrożenie, jakie miałoby nieść otworzenie kopalni, jak .

Odkrywka stanowi zagrożenie dla środowiska

maszyny górnicze
Author: Wilson Hui
Source: http://www.flickr.com
W ostatnich latach sporo mówi się o potrzebie wspierania natury. Kopalnia odkrywkowa stwarza liczne zagrożenia ekologiczne. Ekolodzy podkreślają, że powołanie do życia takiej kopalni nie pozostaje bez wpływu na kondycję gleb oraz odkształcenie pobliskich terenów. Budowa odkrywki miałaby wielki wpływ na hydrologię oraz hydrogeologię, co potrafiłoby zaowocować zanikiem wód powierzchniowych i obniżeniem wód gruntowych. Wspomniane wody byłyby także poważnie zanieczyszczone. Kopalnia odkrywkowa ma wpływ także na skażenie powietrza atmosferycznego przez emisję pyłów węglowych powstałych podczas wydobywania, transportowania i eksploatacji węgla brunatnego.