You are here

Jak należycie zatroszczyć się o naszego czworonożnego przyjaciela?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Tez, które tyczą się żywienia kotów jest prawdopodobnie tak wiele, co właścicieli tychże zwierząt oraz weterynarzy, nawet eksperci nie do końca są zgodni, który tryb karmienia jest perfekcyjny. Zwierzęta, tak jak i ludzie odbiegają od siebie, a właściciele mają różne możliwości pieniężne, z tej przyczyny zawsze należy znaleźć dietę, która stanie się optymalna dla naszego czworonoga, a zarazem nas nie zrujnuje.


Dużo osób powtarza, że pokarm w formie karmy gotowej jest drogie. Nie jest to całkowicie prawdą, gdyż porządnie zbilansowany posiłek będzie w większym stopniu wydajny i starczy na dłużej.

kot w kojcu
Author: Rocky Mountain Feline Rescu
Source: http://www.flickr.com
Wyjątkowo ważne jest pamiętać o tym, żeby kot miał ciągły dostęp do czystejoraz świeżej wody. Aby miał energię dotrzymać kroku codziennym wyzwaniom postuluje również pełnej diety wspierającej jego zdrowie. W tym przypadku istotne jest by karma dla kotów była poprawnie dobrana i zbilansowana. Koty spożywają przynajmniej cztery raz na dzień, aczkolwiek da się zauważyć, że do swojej miski podchodzą kilkanaście razy. Potrzebują w swojej diecie specyficznych substratów zawartych jedynie tkankach zwierzęcych dlatego mówi się, że koty to bezwzględni mięsożercy. To jednakże nie wyklucza podawania im elementów roślinnych. Wykorzystują pozytywnie skrobię roślinną jako źródło dynamiki.poznaj informacje Jedzenie mokre w acanaIstnieją dwa rodzaje pożywienia dla kotów: sucha oraz zwilgotniała karma dla kotów.

Trudno bezspornie orzec, który z tych pokarmów jest zdrowszy dla naszego przyjaciela. Większość właścicieli stosuje formę mieszaną, co hartuje kota do w podobny sposób mokrych jak i suchych pokarmów. Zakupując pożywienie jakim jest karma (zobacz: orijen karma) dla kotów należy ostrożnie czytać etykiety opublikowane na odwrocie opakowania wyrobu. Dobra karma jest na pewno lepiej przedstawiona, obejmuje m.in. mączkę z kurczaka, kukurydzę i mączka kukurydziana, tłuszcz z kurczaka, naturalne aromaty, witaminy i mikroelementy.


Każdy właściciel wybierając tryb karmienia swojego zwierzęcia powinien ją dostosować zarówno do gustu i potrzeb swojego czworonoga jak i do prywatnych możliwości finansowych. Nie bez przyczyny mówi się wówczas, iż karmienie zwierząt jest zadaniem nieco skomplikowanym.