You are here

Jakie nawozy powinien stosować mający mało czasu ogrodnik?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Przygotuj ogród na wiosnę
Author: Future PR
Source: Future PR
Kwiaty tych pięknych roślin gromadzą się gęsto, na kształt kłosa, na szczycie łodygi. Wszystkie storczyki, to byliny kwitnące kilka lat. Nie mają one zdrewniałej łodygi na stałe. Mogą rosnąć na dwa sposoby. Pierwszy - monopodialny - polega na tym, że łodygawyrasta z pojedynczego pączka.

Na wysokości wierzchołka wyrastają liście których liczba rośnie co rok. Roślinamoże może zyskać w ten sposób nawet parę metrów wysokości. Sympodialny sposób z kolei polega na wypuszczaniu przez roślinę wielu sąsiadujących ze sobą pędów, które mogą urosnąć tylko do pewnej wysokości. Kiedy przekwitną zostają zastępowane nowymi. Odmiany storczyków domowych są niezwykle popularne w naszym kraju.

Żeby roślina zachowała olśniewający oraz zdrowy wygląd trzeba pamiętać nie tylko o nawożeniu i podlewaniu. Ponadtotrzeba\należy ją także co jakiś czas przesadzać. Wiele osób boi się, że po tym zabiegu kwiatprzestanie kwitnąć. Trzeba tylko kupić odpowiednie podłoże oraz pojemnik.
Rośliny w pojemnikach
Author: sharon_k
Source: http://www.flickr.com/photos/sharon_k/2629364505/
Również trzeba wiedzieć o tym, że owy nawóz zazwyczaj jest dozowany w momencie wzrostu danych roślin, a dokładnie podczas zwiększania ich masy liściowej.

Ziemia do storczyków (oferta) jest inna niż ta, do której przesadzamy popularne domowe kwiaty. Rośliny te wymagają lekkiego podłoża złożonego przed wszystkim z kory i uzupełniających dodatków. Dobrym dodatkiem może być mech torfowiec, który długo zatrzymuje wilgoć. Zamawiamy go z hodowli, ponieważ w warunkach naturalnych jest pod ochroną. Do mieszanki podłoża można dodać odrobinę rozdrobnionego styropianu, który napowietrzy go i spulchni, a także łupinę kokosa.

W utrzymaniu ogrodu najbardziej istotną sprawą jest odpowiednia dbałość o rośliny tam rosnące. Chodzi tu zarówno o duże drzewa owocowe, jak i małe kwiaty i trawy. Prace w ogrodzie w dużym stopniu uzależnione są od aktualnej pory roku. Trzeba pamiętać, że rośliny charakteryzuje rozmaity czas sadzenia, na przykład niektóre należy sadzić wiosną, pozostałe jesienią. Co do drzewek owocowych, należy regularnie przycinać ich konary i kontrolować, czy na pniu i liściach nie wystąpiły szkodniki. Powinno się zasięgnąć wiadomości, jakie nawozy (zobacz: http://www.e-hortico.pl) są najlepsze dla określonego typu roślin i takie środki regularnie stosować.