You are here

Przewożenie zwierząt

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Kiedy postanowiliśmy mieć czworonożnego pupila raczej nie zastanawiamy się nad tym jak będziemy go przewozić. Wiadomo, że w transporcie komunikacji miejskiej będzie trzeba mieć dla naszego zwierzątka bilet, dla psa dobrze również mieć kaganiec, kota lepiej trzymać w specjalnym kuferku, inne zwierzaki takie jak królik czy chomik również. Ale czasem, gdy trzeba pojechać ze zwierzakiem w daleką podróż może być pewien kłopot.
transportery
Author: Cropp
Source: Cropp
Niby przewóz czworonoga to nie jest problem. Jednak, gdy mamy mały samochód to mogą pojawić się kłopoty. Jeszcze większe problemy pojawiają się wtedy, gdy chcemy zawieźć naszego pupila do hotelu, bo szykuje nam się dłuższy wyjazd, a tu czasu brakuje nam na wszystko, a co dopiero na jazdę kilkanaście albo i kilkadziesiąt kilometrów do hotelu dla zwierząt. W takiej sytuacji powinniśmy zadzwonić po firmę, która zajmuje się transportem zwierząt. Otóż firmy te mają specjalne auta, które są dostosowane do transport zwierząt. Firmy te istnieją, bo po pierwsze ludzie kochają zwierzęta i nie chcą, by te męczyły się w trakcie podróży, a po za tym to naprawdę ciekawy sposób na biznes - tu więcej informacji.
Często, kiedy mamy chore zwierzę nie wiemy, jak przewieźć go do lecznicy, żeby jeszcze bardziej go nie krzywdzić. W takim wypadku też warto rozejrzeć się za firmą, która oferuje transport zwierząt.


Przewożenie zwierzaków

Wszystkie osoby, które mają zwierzęta wiedzą, że nie jest łatwo się z nim poruszać. Chyba, że jest to
transportery
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
pupil, który uwielbia długie dystanse. inaczej możemy mieć kłopot. Jeśli nasz pies jest duży i np. mamy zawieźć go do lecznicy weterynaryjnej, mogą być z tym kłopoty. Jeśli na dodatek weterynarz (sprawdź: weterynarz wałbrzych) jest kilka kilometrów od naszego domu, to rzeczywiście jest nieciekawie. Niby możemy wsiąść z psem, który waży pięćdziesiąt kilo do tramwaju w godzinach szczytu, ale to kiepski pomysł. Branie zwykłej taksówki może też być nietrafionym pomysłem.

Nie każdy taksówkarz zgodzi się na przewóz zwierzęcia. Dlatego transport zwierząt naprawdę może być utrudniony. W takiej sytuacji warto rozejrzeć się za firmą, która zajmuje się przewozem zwierząt. Jest sporo ofert w Internecie. Cena takiego transportu nie jest duża, a przynajmniej mamy pewność, że nasz zwierzak ma właściwe warunki w czasie podróży. Transport ten, na sto procent przyda się po wizycie u weterynarza, jeżeli np. nasz pies miał jakiś zabieg, to może mieć trudności z poruszaniem się, nawet jeżeli to krótka trasa.