You are here

Czy warto budować przydomową oczyszczalnię ścieków? Zobacz, jakie wady i plusy się z tym wiążą

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Wybudowanie przydomowej oczyszczalni ścieków to rozwiązanie , które wybiera coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych, które zostały wybudowane na działkach, które nie zostały podłączone do miejskiej kanalizacji. Budując taką oczyszczalnie nie musimy umieszczać na swojej działce szamba, a równocześnie zadbamy o środowisko, które znajduje się wokół nas. Są one bowiem ekologiczne i całkiem bezpieczne.
Dla posiadaczy domów jednorodzinnych, którzy mają dom w miejscu bez dostępu do miejskiej kanalizacji - klikaj tego rodzaju rozwiązanie jest niezwykle korzystne. W przeciwieństwie do szamba (www.ajpszamba.pl/) przydomowe oczyszczalnie ścieków na etapie użytkowania nie wiążą się praktycznie z żadnymi kosztami. Nieczystości, które odprowadzane są do szamba muszą być przecież od czasu do czasu wywiezione. Co jaki czas trzeba je wywozić uzależnione jest od pojemności szamba.Kingspan
Stawiając na przydomowe oczyszczalnie ścieków ,nie ma już konieczności wywożenia ścieków. Są one czyste, prawo zezwala więc, aby zostały one na działce posiadacza oczyszczalni - poznaj produkty firmy Kingspan . Budowa takiej oczyszczalni to naprawdę duży wydatek, jednak zaskakująco szybko się on zwróci. Jej eksploatacja przez dwanaście miesięcy nie będzie wiązała się z kosztami większymi niż trzysta złotych.

Jeżeli zdecydujemy się na wybudowanie charakteryzującej się małymi rozmiarami przydomowej oczyszczalni ścieków, nie będziemy musieli ubiegać się o pozwolenie na budowę. Przed budową wystarczy jedynie zgłosić plan budowy do starostwa. Budując oczyszczalnię, trzeba jednak znaleźć dla niej miejsce na posesji zgodnie z aktualnymi przepisami prawa budowlanego. Należy więc odsunąć ją na odległość dwóch metrów od granicy posesją sąsiednią. Musi ona zostać również odpowiednio odsunięta od ujęcia wody przeznaczonej do spożycia.


To w zasadzie wszystkie wymogi , które dotyczą ulokowania przydomowej oczyszczalni ścieków na posesji. Firmy, które prowadzą sprzedaż oczyszczalni zazwyczaj oferują usługi kompleksowe. Wybór takiej firmy oznacza, że oczyszczalnia zostanie nie tylko dopasowana do potrzeb naszego gospodarstwa, ale będzie również przez tę firmę poddana stosownym pracom serwisowym. Jest to dla właściciela nieruchomości dużym udogodnieniem. Przydomowe oczyszczalnie ścieków to bez wątpienia świetny wybór, który pozwala zaoszczędzić niemałe pieniądze.