You are here

Przyda ci się agregat uprawowy? Możesz zakupić gotową maszynę lub zakupić części w sklepie internetowym i zrobić agregat własnoręcznie

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Każdy rolnik dobrze wie, jakie maszyny są niezbędne do właściwej uprawy roślin, zaczynając od ich wysiania, po nawożenie, aż po zbiory. Oczywiście maszyn takich jest wiele i większość z nich, to urządzenia, które robione są w wyspecjalizowanych zakładach, z kompleksowym wyposażeniem i specjalistami, którzy maszyny zaprojektują i przetestują. Takie maszyny z reguły bardzo dużo kosztują, dlatego przeciętny rolnik, z niewielkim polem do uprawy, może postawić albo na wynajem maszyn, albo pokusić się o samodzielne przygotowanie tych prostszych, które przydadzą się do codziennej pracy.

sprawdź więcej na polecanej stronie
Author: ClearSense
Source: ClearSense
Przykładem może być agregat uprawowy.
Siewniki, brony czy sadzarki to podstawa dla każdego rolnika. Przyda się również agregat uprawowy, który jest przeznaczony do przygotowania ziemi do wysiewu, ale również do sadzenia. Za sprawą odpowiedniej budowy maszyna może kruszyć większe bryły ziemi, spulchniać ją, niszczyć chwasty, a także mieszać ją z nawozami niezbędnymi do prawidłowego wzrostu roślin. Agregat tego typu możemy postarać się zrobić własnoręcznie, jeżeli wystarczająco miejsca i potrzebne elementy. Co przede wszystkim będziemy musieli kupić do jego wykonania?

To co nam będzie potrzebne to oczywiście odpowiedni projekt maszyny oraz czym wapnować glebę części. Zakupimy je na pewno przez internet, bowiem w sieci funkcjonuje wiele firm, które oferują niezbędny asortyment i co ważne – w atrakcyjniejszych cenach niż sklepy stacjonarne. Kupimy tu części do kosiarki rotacyjnej, glebogryzarek, czy wspomnianych agregatów.

Jedną z podstawowych części będzie ząb agregatu uprawowego (dodatkowe informacje: ). Będzie nam ich potrzebnych więcej, jako że w standardowym agregacie zęby przymocowywane są w 4 rzędach, rozmieszczonych co 10 centymetrów.

W internecie bez problemu znajdziemy instrukcję jak buduje się tego typu maszynę. Jeśli mamy warunki do tego, aby własnoręcznie przygotować tego rodzaju sprzęt, warto się o to pokusić. Powinniśmy wcześniej rozeznać się co do wymagań konstrukcyjnych, a także podzielić sobie pracę na kilka dni, jako że skonstruowanie takiej maszyny (ciekawe propozycje) wymaga dokładności i fachowego podejścia. Poszukajmy też wcześniej sklepu, w którym zakupimy niezbędne części, aby nabyć je w atrakcyjnych cenach.