You are here

Co obowiązkowo należy zrobić przed budową dróg bądź domów – o odwietach geotechnicznych

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Budowanie licznych domów nigdy nie należało do najprostszych spraw. Nie wyłącznie powinno się dbać o profesjonalny projekt architektoniczny, uważne wykonanie , jak również wysokojakościowe materiały budowlane, lecz również sprawdzić wiele znaczących czynników – przykładowo plan zagospodarowania miasta albo wilgotność gleby. Nawet najpiękniejszy dom jest w stanie łatwo ulec zniszczeniu, kiedy zostaje zbudowany w nieodpowiednim miejscu. Dlatego przed wszystkimi budowami zdecydowanie ważne i istotne są usługi geologów i geotechnologii.

Takie kwestie, jak badanie zagęszczenia gruntu, to w dzisiejszych czasach podstawa dobrze przemyślanej budowy – dlatego najlepiej przeprowadzić je perfekcyjnie , a także fachowo, aby następnie uniknąć przykrych niespodzianek.

Jeżeli taki wpis Cię zaabsorbował, to bez obaw wejdź na ten odnośnik - ta unikalna strona z pewnością też okaże się dla Ciebie wartościowa!

Wybranie do tego celu znanych i renomowanych firm jest na pewno dobrym wyjściem – w każdej sytuacji wskazane są świetne kwalifikacje i obfite doświadczenie.
Pozornie zwyczajne badanie zagęszczenia gruntu jest znacznie przydatne w licznych przypadkach – przykładowo w celu uzyskania zezwolenia na budowę lub sprzedaż działki . Takie badania są także istotne w czasie budowania wszelakich dróg. Z jasnych przyczyn o wiele lepiej zapłacić za uważne pomiary dokonywane za pomocą wykwalifikowanych urządzeń, niż zaryzykować zupełne fiasko budowy z przyczyny zbyt znacznej wilgotności gruntu lub nadmiernie małej gęstości. Pożyteczna zazwyczaj też się okazuje fachowa dokumentacja. Na pewno dobrze pamiętać, iż kiedy gleba okazuje się bardzo wilgotna, nie w każdym przypadku oznacza to konieczność rezygnacji z inwestycji – niekiedy zwyczajnie potrzebne jest wprowadzenie niektórych zmian.

Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com
Mierzenie wilgotności gruntu jest dokonywane za pomocą tzw. odwiertów. Odwierty geotechniczne pozwalają na dokładne sprawdzenie stanu gleby nie ważne od danej pory roku, dlatego też są najsilniej miarodajne. Trzeba ich zrobić minimum trzy – wszelkie oferty dobrego zbadania gleby za pomocą pojedynczego odwiertu w dwudziestym pierwszym wieku da się niestety zaliczyć do manipulacji. Opłaca się wiedzieć, że sam pomiar albo odwiert trwa bardzo krótko, niemniej ze względu na konieczność wykonania kolejnych badań, na wyniki można czekać nawet do kilku tygodni. Natomiast badanie zagęszczenia gruntu może przebiegać na parę rozmaitych sposobów – chociażby za pomocą specjalnej sondy bądź tzw. lekkiej płyty dynamicznej. W przypadku jakichkolwiek pytań najdoskonalej zwrócić się o pomoc do sprawdzonych geodetów, jacy chętnie wyjaśnią każdą złożoną sprawę.
Tags: