You are here

Profesjonalna oferta wycinki drzew, a więc jak wygląda praca drwala

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Usługi związane z wycinką drzew sprawdzimy przede wszystkim na stronach firm, które zajmują się usuwaniem drzew. Nie tylko tu – podobne ogłoszenia z usługami znajdziemy choćby w portalach z ogłoszeniami usług. Ważne jest jedno – podcinanie drzew wiąże się z odpowiedzialnością, doświadczeniem i sprawdzonym sprzętem.

drzewo i zachód słońca
Author: Sandra Sánchez
Source: http://www.flickr.com
Wycinka drzew Warszawa rozpoczyna się zawsze oceną stanu i okolicy zarośniętej drzewostanem i dobraniem optymalnych narzędzi. Kluczowa okazuje się ocena ryzyka, jakie niesie za sobą takie przedsięwzięcie. Sporym ułatwieniem w podcince drwalskiej jest – inaczej się nie da – pozwolenie stosownego urzędu. Gdy nie jest ono potrzebne, tym lepiej dla zespołu ścinającego i zleceniodawcy. Niemniej uzyskanie takiego „papierka” jest formalnością, a pomijanie tej procedury może przyczynić się do przykrych incydentów.

wycinanie drzew - Warszawa
Author: Przemyslaw Kozuch
Source: http://www.flickr.com
Wycinka przeważnie oznacza podcinkę pnia tuż nad ziemią. Jeszcze wcześniej ustalany jest wiek drzewa, grubość pnia, gatunek. Same wykazy dokonujemy na właściwej wysokości.

Chcesz znaleźć analogiczne materiały, jednak trafiłeś w ślepą uliczkę? Jeśli tak, to zalecamy ten link (kesbet.pl/) - istotnie warto wziąć go pod lupę.

Nieodłącznym elementem w pracy drwalskiej są metalowe kliny, które po prostu trzeba wbijać, zwykle po drugiej stronie drzewa, czyli tej niepodcinanej. Jest to konieczne, gdyż niewłaściwe gospodarowanie klinem może doprowadzić do zaklinowania się prowadnic w pile. Kolejna rzecz to wycinanie konarów. W tej „sekcji” wycinanie dzieli się na dwa rodzaje: kiedy zostajemy na ziemi i długimi pilarkami na wysięgniku przycinamy konary oraz wycince na wysokości - zobacz więcej: wycinanie drzew Warszawa. To ostatnie wykonuje się zwykle dzięki podnośnikowi albo metodą wspinaczkową, jeśli nie posiadamy akurat na miejscu maszyny, która wyniosłaby do wysokości korony drzewa. A bywa tak w większości przypadków.

Równie istotne jest uważanie przy ścinaniu drzew w miejscach, gdzie znajdują się np. linie wysokiego napięcia i lub budynki, a więc na granicy z terenem zabudowanym. Jeszcze bardziej ważne staje się tutaj doświadczenie drwali, którym nie zadrży ręka przy ścince. W przeciwnym wypadku dojdzie do zniszczenia publicznego mienia.
Zaawansowana usługa wycinkowa dysponuje także kolejną usługą, czyli formowaniem krzewów. Przeważnie stosuje się formowanie dla poprawy kondycji i walorów estetycznych, np. przez zmianę kształtu, który wzbudzi reakcję publiki (parki, przedszkola).