You are here

W jaki sposób radzić sobie z chorobami roślin, spowodowanymi przez grzyby- porady dla działkowców i przydomowych ogrodników.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
choroby roślin
Source: pixabay.com
Bardzo gwałtownie idzie wiosna, czas, w którym, gdy tylko znikną śniegi, a zostanie woda, zaczną natychmiast rosnąć wszystkie rośliny: drzewa, kwiaty, pelargonia w doniczce, no i trawniki. Należy powiedzieć, iż do wyboru mamy nawozy sztuczne (Zobacz i dowiedz się więcej), jak oraz też naturalne. Te sztuczne powinniśmy nabyć w markecie, oczywiście odpowiednio dopasowując je do roślin, którymi pragniemy je nawozić. Lecz sami także mamy świetny nawóz pod ręką, jeżeli na przykład pijemy zwykłą kawę.

Wtedy fusy z niej możemy przełożyć do doniczki z roślinami, a wtedy będziemy posiadali świetnie nawożone rośliny.
ogród słońce
Author: nakashi
Source: http://www.flickr.com
Zwalczanie owadów tak latających, jak i biegających jeszcze nigdy nie było tak łatwe jak z zastosowaniem preparatu muchozol (http://e-hortico.pl/pl/p/AGRECOL-Muchozol-na-osy-300ml/120). Wybierając sprawdzoną oraz polecaną przez wielu na tematycznych forach internetowych firmę, możemy mieć całkowitą pewność podejmowania trafnej decyzji. Dobre rozwiązania trafiają dobrze w wymogi kupujących, o czym może świadczyć chociażby zwiększająca się ich liczba w systematyczny sposób.

Rośliny, szczególnie te które wyrastają na polu potrzebują specjalnej opieki, ponieważ są narażone nie tylko na wpływanie czynników atmosferycznych, lecz też oraz na ataki przeróżnych robaków. Jednak by środki ochrony roślin (Szczegółowa propozycja na naszej stronie www) zadziałały tak jak należy i spełniały swoją funkcję, to powinniśmy przestrzegać zaleceń odnośnie ich używania. Wydawałoby się, ze układ ten jest idealny. I rzeczywiście jest, w przypadku niektórych roślin nawet niezbędny, by przetrwać.

Jednak bywa i tak, co w tym wypadku kojarzą działkowcy czy sadownicy, że grzyb na roślinie oznacza chorobę. Różnie to z nimi bywa- pewne rośliny szpecą, inne osłabiają, ale i zabijają. W przypadku przyległego do domu ogródka, czy ogrodu działkowego, utrata rośliny nie będzie wiązać się z jakimiś dużymi stratami, aczkolwiek w przypadku upraw zbóż, czy w dużym sadzie, atak choroby wywołanej niepożądanym gościem, jakim jest grzyb, może oznaczać większe, wymierne, finansowe straty. Co zatem można zrobić, żeby się przed tym zabezpieczyć? Istnieją przeróżne preparaty, naturalne, oraz chemiczne, mające na celu ochronę roślin przed chorobotwórczymi grzybami.

Najlepsze posiadają wiele atestów. W razie, gdy mamy do czynienia z grzybem w naszym przydomowym ogródku, czy na działce, powinniśmy sięgnąć po wypróbowany produkt, jak Topsin (czytaj na e-hortico.pl/pl/p/AGROPAK-Topsin-M-500SC-50ml/422). Głównie ze względu na jego skuteczność i wszechstronność. Wspomoże walkę z grzybami i pleśniami na zbożach, roślinach sadowniczych, jak jabłoń, grusza, brzoskwinia, wiśnia, czy śliwa, ale także na agreście, truskawce, czy porzeczce.

Jest też efektywny w przypadku warzyw, czy roślin ozdobnych. Wystarczy roztwór 0,1 % Topsin z wodą, aby zarówno profilaktycznie zapobiegać, a także walczyć z już rozprzestrzeniającym się grzybem. A wszystko w służbie naszego pięknego ogrodu.