You are here

Gotujemy w ogrodzie - na jakim grillu

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Lato wolno dobiega końca, dni robią się coraz krótsze, noce chłodniejsze. Klimat wciąż się zmienia i dni wciąż są ciepłe, pełne słońca i niezwykle przyjemne. Wystarczy nam porządny grill ogrodowy i nadal możemy robienia potraw obiadowych. Potrawy pieczone są wspaniałe – używamy do nich sporo mniej tłuszczu niż do dań z patelni, są lżejsze, mięso jest aromatyczne i przepyszne.


grill ogrodowy
Jeśli tylko posiadamy kawałek własnego ogrodu dobrze jest mieć grill i z niego korzystać. Teraz rozpoczynają się promocje, więc świetny sprzęt można kupić w okazyjnych cenach.

Idealny grill ogrodowy musi być stabilny, mieć duże palenisko i solidny, prosty do czyszczenia ruszt. Kiedy pragniemy czegoś więcej wybierzmy model z pokrywką i termometrem, z dobudowaną półeczką przykładowo na sztućce. Przydają się w grillu kółka – gdy je ma można w razie potrzeby bez trudu go przestawić w inne miejsce i nie wymaga to wysiłku i gimnastykowania się dwojga ludzi.

Jeśli potrzebne Ci dodatkowe dane na omawiany tu wątek, to bez wątpienia przyda Ci się to cenne i wiarygodne źródło (www.artimbo.pl/ploty-aragon,g26.html).Coraz popularniejsze stają się w naszym kraju grille gazowe. Nie wszyscy jeszcze są do nich przekonani – zawsze znajdą się osoby dla których grill grille betonowe producenci kęsbet powinien być opalany węglem a nie gazem. jednakże grille na gaz są łatwe w użyciu – nie trzeba ich długo rozpalać, odpada kłopot chemicznych rozpałek przez które z początku z grilla niesie się nieprzyjemny zapach nafty. Większość tego typu grilli daje także opcję palenia w nich standardowym węglem drzewnym, więc możemy wybierać. Na powolne biesiady z przyjaciółmi – węgiel, na szybki domowy obiad – gaz.

Możemy także pójść w zupełnie inną stronę i zrezygnować z grilla na rzecz... kociołka. Zawieszony nad paleniskiem kociołek wypełniony pachnącym jedzeniem to coś cudownego. Jeżeli lubimy dania jednogarnkowe takie jak gulasz, leczo czy bigos – to wyjście dla nas.

Naturalnie, musimy mieć w ogrodzie wydzielone miejsce na ognisko i wiele cierpliwości – na ogniu dania gotują się trochę dłużej, ale gulasz czy leczo ugotowane w taki sposób smakują fantastycznie. Wolne duszenie na żywym ogniu podkreśla smak każdego składnika potrawy. Niebo w gębie. Przygotowujmy potrawy z grilla czy ogniska – są zdrowe i pyszne, a samo pieczenie ich na grillu albo w kociołku daje dużą przyjemność.