You are here

Dlaczego musisz niszczyć papiery w biurze?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
W większości biur co chwila wyrzucane są bardzo duże ilości rozmaitych dokumentów. Niektóre z nich są praktycznie bezwartościowe, aczkolwiek z pewnością można w nich odszukać również i takie, które posiadają poufne informacje. Mogą to być między innymi dane finansowe, strategie handlowe bądź też objęte szczególną ochroną dane osobowe. Warto więc przekonać się, w jaki sposób powinno przebiegać skuteczne niszczenie dokumentów w naszym biurze.
biuro
Author: Bernt Rostad
Source: http://www.flickr.com
Zanim kupimy odpowiednie niszczarki i nakażemy każdemu pracownikowi niszczenie dokumentów, musimy przygotować … dokument, w jakim zawarte zostaną szczegółowe co do tego wytyczne. Z nim musi zaznajomić się każdy nowy pracownik w firmie (odnośnik). Warto nawet przygotować szkolenie objaśniające, dlaczego trzeba niszczyć dokumenty oraz opisać ryzyko, jakie może wynikać z nieodpowiedniego zabezpieczenia dokumentów czy nieprawidłowego ich niszczenia.

Utylizacja dokumentów w miejscu, w którym powstały, jest jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań, bowiem dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystkie informacje są chronione i zapewne nie dostaną się w niewłaściwe ręce. Oprócz tego na rynku współcześnie funkcjonuje dużo firm pomagających w niszczeniu naszych dokumentów.

Czy jesteś zdania ten temat jest niesamowicie interesujący? Jeśli tak uważasz, to kliknij na pomocny tekst (http://www.interwiedza.pl/szkolenia/operator-suwnicy/) - tam odnajdziesz równie intrygujące dane.

Jednak trzeba wiedzieć o tym, iż zlecając to zadanie zewnętrznej firmie, może istnieć niebezpieczeństwo, iż przedostaną się one w niepowołane ręce już na etapie ich transportu lub też podczas ich liczenia.
biuro
Author: Black Red White
Source: Black Red White
Oprócz tego warto zadać dobie pytanie, co z informacjami, jakie zamieszczone są na elektronicznych nośnikach. Wiele osób pozbywa się danych w typowy sposób, np. formatując dyski. Powinniśmy jednak pamiętać, że usuwanie i przywrócenie poszczególnych informacji jest bardzo łatwe, dlatego też jeżeli mamy ściśle tajne informacje, powinniśmy umieszczać je na nośnikach optycznych, magnetycznych czy elektronicznych, które cechują się wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Istotne jest także określenie miejsca niszczenia dokumentów. Musi się znajdować w takim pomieszczeniu, do którego każdemu pracownikowi będzie "po drodze". Jednocześnie należy uczulić ich na to, żeby pamiętali, jak ważne jest niszczenie dokumentów we właściwy sposób. Dzięki temu przyczynimy się do zwiększenia bezpieczeństwa w firmie, a jednocześnie unikniemy przykrych konsekwencji.