You are here

Z jakich przyczyn współczesne pampersy bywają o wiele częściej używane niż pieluszki tetrowe

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Wejście do powszechnej sprzedaży pieluch, zwanych popularnie pampersami, rodziciele powitali z prawdziwą ulgą. Co dokładnie zadecydowało o tym, że pieluszki tetrowe były zmuszone ustąpić miejsca pieluchom wykonanym, bądź co bądź, z celulozy? Sprawdźmy, dlaczego niejeden rodzic z lat 30 ubiegłego wieku podarowałby może pół majątku w zamian za paczkę pampersów.
wielorazowepieluszki.pl
Source: http://www.wielorazowepieluszki.pl/
Postęp cywilizacyjny daje się zauważyć we wszystkich gałęziach ludzkiej działalności. Artykuły dla małych dzieci w ciągu ostatnich dekad przeszły prawdziwą ewolucję. Wózki stały się lżejsze, bardziej zwrotne i komfortowe, a elektroniczne nianie zaczęły czuwać nad drzemką dzieci. Nic dziwnego, że i pieluszki tetrowe (zobacz pod adresem: ) musiały odnaleźć swego następcę. Sporo kłopotu sprawiało kiedyś pranie pieluszek, ich maglowanie i suszenie. To bardzo pracochłonne zajęcia, w których pomagali także dziadkowie.

Samo czyszczenie wymagało zakupu specjalnych detergentów i wykorzystania gorącej wody - czasem nie obyło się bez warzenia pieluch w wielkim garze na piecu. Świeżo upieczeni rodzice przeżywali piekło, kiedy w autobusie brzdąca trzeba było przewinąć. Pieluchy zwane pampersami okazały się być lepsze: są jednorazowe, niemalże sterylne, można je z łatwością założyć maluchowi nawet podczas zakupów w galeriach handlowych, gdzie czekają nieprzypadkowo przeznaczone do tych celów komórki.

Wytwórcy artykułów dla niemowlaków poszli jeszcze trochę dalej. Zaprojektowali majtki treningowe, które mają za priorytet nauczyć dzieci czynności korzystania z nocnika. Takie majtki wykonane bywają tak, aby z jednej strony za szybko nie przeciekały, a drugiej, by dziecko wyczuwało dyskomfort, gdy się zmoczy. Niełatwo wyobrazić sobie w tej roli pieluchę z tetry - za bardzo ogranicza ruchy dziecka, które przecież ciągle ma świadomość, że... raczkuje w pieluszce.Majtki treningowe są towarem, który nie jest jeszcze dobrze znany wszystkim matkom i ojcom, zresztą co poniektórzy z nich podchodzą do takich nowinek bardzo nieufnie. Stąd wiele dzieci uczy się korzystać z toalety przenośne gdańsk z wykorzystaniem innych metod. Wybrane pociechy są, przykładowo, zachęcane przez rodziców oraz pradziadków do siadania na pięknym i wygodnym nocniku z podobizną Myszki Miki.