You are here

Z jakiego powodu warto używać pieluchy wielorazowe?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Świadomi rodzice idealnie przygotowują się na przyjście swojego maleństwa. Wiele przeczytanych artykułów, liczne książki, a wszystko to służy jednemu: aby dokonać jak najlepszego wyboru. Mało kto jednak analizuje temat pieluszek. Tutaj komunikat jest krótki – jednorazówki, albowiem dziś już nikt nie używa pieluch wielorazowego użytku.
Kolejna wizyta w sklepie, wybór właściwego rozmiaru i przedziału cenowego, chociaż z zasady szukamy wersji najlepszej, czyli najdroższej. Wtedy, zaskoczeni ceną pieluszek, zaczynamy szukać tańszej- i bardziej ekologicznej alternatywy, np. pieluszki ekologiczne jednorazowe (). Poza tym za dobre pampersy uważa się takie, które dobrze chłoną wilgoć i długo utrzymują suchość w środku. Nie myślmy jednak, że to wszystko pozostaje bez wpływu na skórę dziecka. Nasączone chemikaliami pieluszki, mogą wywoływać odparzenia i uczulenia u dzieci.pieluszka dla dziecka
Author: CatEyedKP
Source: http://www.flickr.com
Obecnie w sprzedaży dostaniemy kilka bardzo ciekawych produktów-zamienników popularnej pieluchy jednorazowej. Wśród nich można znaleźć zarówno te, które były używane od dawien dawna, czyli flanelowe, tetrowe frotowe, jak i najnowsze pieluchy ekologiczne – kieszonkowe (z wyjmowanym wkładem) oraz takie, które możemy całe włożyć do prania (all-in-one).

Ten artykuł zawiera ciekawe informacje na prezentowany temat - jeśli masz chęć uzyskać większą ilość wpisów, to odwiedź stronę wyrywanie ósemek kraków, która opisuje podobne problemy.

Pieluchy tak zwane składane, np. pieluchy tetrowe są wykonane z bawełny, czasem też bambusa, czyli z naturalnych tkanin. Nie podrażniają skóry dziecka i gdy często się je zmienia, są bezpieczne i nie powodują alergii. Stosunkowo szybko schną. Do takich pieluch nie zaszkodzi dokupić specjalny otulacz, który chroni przed przeciekaniem. Do wielkich zalet takich pieluch można uznać fakt, iż zostały wyprodukowane w części lub w całości z naturalnych, przepuszczających powietrze materiałów. Do wad – konieczność prania i czasami – prasowania, czyli mniejsza oszczędność czasu.

Reasumując: podczas spacerów pieluchy jednorazowe spiszą się znakomicie – zużytą pieluchę zwyczajnie się wyrzuca. Lecz, gdy zorientujemy się, że pampersy są powodem alergii u maluszka oraz kiedy chcemy żyć EKO, kupmy pieluchy, które stosowały już nasze babcie.