You are here

rośliny

Troszcz się o własne rośliny w ogrodzie, wykorzystując właściwe nawozy

Młoda jodła
Author: F. D. Richards
Source: http://www.flickr.com
Piękny ogródek to doskonałe uzupełnienie każdej posesji i wspaniałe tło dla obiektu mieszkalnego. Użytkownicy mieszkań robią wszystko, żeby stworzyć interesujące aranżacje w ogrodach.

Gromadzenie surowców niewątpliwie uprości pojemnik na piasek i sól, oraz zbiornik na wodę

Ogród
Author: ellenm1
Source: http://www.flickr.com
Mnóstwo ludzi, jacy zamieszkują w domach każdego dnia trudzą liczne obowiązki i prace domowe, które powiązane są z przeróżnymi renowacjami bądź robotą w ogródku. Nie wolno mimo to zaprzeczyć, iż jest to dla nich gigantyczna radość, która zapewnia zajęcie w wolnym czasie. Mnóstwo sklepów budowlanych lub ogrodniczych proponuje ciekawe przyrządy i inne pomysły, mające ułatwić działalność przy domu. Prowadząc tego typu tryb życia uwzględnia się pory roku i ogólnie wszelką prawdopodobną pogodę, bo ma to oddziaływanie nie jedynie na ogród i rośliny zielone, lecz także na inne miejsca przy domu.

Działka ogrodowa w Olsztynie zapewnia fantastyczny odpoczynek, spokój i kontakt z naturą zarówno mieszkańcom jak i turystom

działka
Author: Metrohouse & Partnerzy S.A.
Source: Metrohouse & Partnerzy S.A.
Mienie działki z ogrodem, w jakim możemy bajecznie odpocząć spędzając czas z rodziną i przyjaciółmi jest marzeniem wszystkich, którzy nie mają sporo czasu na długie wczasy. Na działki ogrodowe możemy przyjść zawsze kiedy mamy chwile wolną od dziennych zajęć bądź spędzić tam wszelką sobotę i niedzielę.

Które kwiaty należałoby kupić do naszego ogrodu?

kwiaty w ogrodzie
Author: EandJsFilmCrew
Source: http://www.flickr.com/photos/ean
Każdy z nas niesłychanie dobrze wie, że ogród bez wątpienia stanowi ważną część naszego domostwa. To zwyczajowo w nim uwielbiamy po długim czasie pracy usiąść oraz wypocząć. Niemniej natomiast trzeba przyznać, że jego dobre zorganizowanie wywołuje nam obiektywnie wiele kłopotów. Liczba elementów, jaka ma obowiązek zostać przez nas wybrana do zaplecza ogrodowego może w wielu przypadkach nas przytłaczać. Warty odnotowania jest fakt, że kochamy przebywać w ogrodach, jakie cieszą się wieloma atrakcjami wizualnymi.

Chryzantemy - eleganckie i majestatyczne rośliny, sadzone zarówno w Europie, jak i Polsce.

niesamowity odcień uprawianej chryzantemy
Author: kangxi504
Source: http://www.flickr.com
Chryzantemy to kwiaty, które w naszej kulturze są jednoznacznie kojarzone z terminem pierwszego listopada. To rośliny, które w naszej tradycji przede wszystkim przeznaczone są do udekorowania nagrobków na Święto Zmarłych. Niewielu ma świadomość tego, że te rośliny są symbolem słońca, że ich uproszczona wersja mieści się na pieczęci rodziny cesarskiej w Japonii.

Żywność ekologiczna

Dobroczynne właściwości żółtego sera
Author: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Source: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Od pewnego czasu karierę w sklepach robią tak zwane „stoiska eko”. To półki, gdzie znaleźć można tylko produkty ekologiczne. Kilkadziesiąt lat temu nikt o takich rzeczach nie słyszał. Co zatem się wydarzyło?

Nowoczesne, a zarazem śliczne ogrody pozostają dziełem tak człowieka, jak i samej przyrody

Letni ogród
Author: Muffet
Source: http://www.flickr.com
Na temat ogrodów powiedziano już tak wiele, że trudno byłoby tutaj opowiedzieć o wszystkim. Dobrze wiedzieć, że ogrody już w czasach antycznych cieszyły oczy naszych przodków z południa kontynentu europejskiego i Azji. A i wiele wieków później popyt na zieleń właściwie zupełnie nie osłabł. Można więc bez jakichkolwiek ogródek stwierdzić, że zachwyt drzewami, czyli jednym słowem szeroko rozumianą florą, nigdy nie znalazł się na marginesie ludzkich poczynań. Co więcej, razem z upływem dekad przywiązywano coraz pokaźniejszą wagę do projektowania zieleni, a dzisiaj można by rzec, że osiągnięto perfekcyjność w tej dziedzinie.

Skąd powinno się pozyskać dobre chryzantemy?

chryzantema
Author: Costel Slincu
Source: http://www.flickr.com
Nie od dzisiaj wiadomo, że nasz dom to miejsce, w którym w większości wypadków spędzamy największą ilość czasu. Jest to bowiem opoka naszego komfortu, gdzie możemy całkowicie zregenerować nasze siły po męczącym dniu pracy. W tej sytuacji jesteśmy zobowiązani jednak zauważyć, że nasz dom to nie wyłącznie budynek, ale także jego otoczenie, szczególnie w gorące dni.

Idealny i schludny trawnik przez cały sezon.

w ogródku
Author: Casey Hugelfink
Source: http://www.flickr.com
Dumą nie jednego polaka przeważnie jest jego ogród. Często jednym z najbardziej istotnych, jak i robiących piorunujące wrażenie, elementów jest trawnik. Nasycona zieleń, dokładnie przystrzyżona trawa, jednakowa gęstość- tego rodzaju wartości chce każdy ogrodnik. Jak więc sprawić, by nasz trawnik sprawiał, by sąsiadom rzedły miny na jego widok?

Czym jest poplon - wyjaśnienie pojęcia oraz forma przeprowadzenia

krzew
Author: Wendy Cutler
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie coraz częściej przyglądamy się temu, co jemy. Świadomość społeczna jest większa, dlatego też cenimy to, co jest nieprzetworzone i hodowane ekologicznie. Dlatego też tak popularne stało się rolnictwo ekologiczne, które używa tylko naturalne środki ochrony roślin. Dzięki temu mamy możliwość spożywania naprawdę zdrowych roślin. Nierzadko sami decydujemy się na uprawianie ogrodu. Warto wykorzystywać tę możliwość, jak tylko możemy, dodatkowo najlepiej używając naturalnych nawozów. Kluczowy jest więc poplon.

W jaki sposób pozbyć się kreta z ogrodu

kopiec kreta na trawniku
Author: Dulup
Source: https://www.flickr.com
Kret, który zamieszkał w naszym ogrodzie może w ciągu jednego dnia go zniszczyć. To właśnie z tego powodu dużo osób chce się usunąć go z ogrodu. można to uczynić?

Jak poradzić sobie z nieustannymi problemami z szkodnikami w ogrodzie?

ogród
Author: guldfisken
Source: http://www.flickr.com/
Każdy, kto choć raz miał w czasie swojego życia ogromną przyjemność zamieszkiwania przebywania w otoczeniu natury ma świadomość, że związanych jest z tym mnóstwo kłopotów. Jednym z nich niewątpliwie są szkodniki, które zawsze pojawią się tam, gdzie uprawiamy różnorakie rośliny. Niezależnie od tego, czy jest to ogród, działka w środku metropolii, czy o wiele większe terenu uprawne, będziemy musieli, jakoś temu zaradzić. Na nasze szczęście technologia dwudziestego pierwszego wieku zawitała i do świata rolniczego, umożliwiając na o wiele szybsze i sprawniejsze radzenie sobie z problemem ze szkodnikami.

Nie łatwo uprawiać rośliny

Zadbajmy o rabaty
Author: Future PR
Source: Future PR
Mogłoby się zdawać, że do uprawy roślin potrzeba naprawdę niedużo, ponieważ trochę żyznej gleby, wody oraz słońca. Mimo wszystko prawda jest taka, iż do uprawy roślin potrzeba znacznie więcej, szczególnie jeżeli chcemy, by było ich jak najwięcej i aby równocześnie rosły stosunkowo szybko. Jednak musimy także wydawać sobie sprawę z tego, że nie każdy nawóz jest tak samo właściwy, że nie zawsze możemy używać tych samych środków na ochronę roślin, gdyż każde z nich wymagają odpowiedniej ochrony.
Różne są rodzaje nawozów

Zatroszcz się o kondycję i estetykę swojego ogródka, stosując dobre surowce

ogród
Author: Jeremy Levine
Source: http://www.flickr.com
Troska o posiadany ogród bywa zrozumiałą kwestią, każdy właściciel działki chce, by jego ogródek przedstawiał się rzeczywiście elegancko, a posadzone rośliny były zdrowe i właściwie rosły. Nieważne, czy w ogródku sadzi się jedynie roślinki ozdobne czy zamierza się uprawiać warzywa i owoce dla domowników, potrzeba postarać się o doskonałe środki, które w tym pomogą.

Jakie sadzonki krzewów nas interesują?

Wiosenne sadzenie krzewów
Author: Hortico
Source: http://przydomoweogrody.pl
Jeśli posiadamy ogród, to najczęściej zależy nam na tym, by prezentował się on jak najwspanialej i cudownie, gdyż jedynie wówczas będziemy posiadali chęć spędzać w nim własny wolny czas. Dlatego właśnie powinniśmy się namyślić jakie rośliny powinny się w nim pojawić, jak ma wyglądać, w której części powinno pojawić się miejsce zagospodarowane z myślą o odpoczynku, a gdzie morze kwiatów oraz krzewów. Gdy odpowiednio to wszystko wymyślimy, to będziemy posiadali sporą szansę na to, aby stworzyć magiczne miejsce, w którym naprawdę wspaniale będziemy mieli szansę odpocząć.

Pages