You are here

kosmetyki

Czemu dobrze jest obecnie skorzystać z produktów ekologicznych i w jaki sposób je wybierać?

kosmetyki naturalne
Author: ORGANIC THERAPY
Dzisiaj, bardzo ogromnym zainteresowaniem charakteryzują się różnego rodzaju wyroby ekologiczne, wytwarzane z naturalnych składników. Dlaczego? Zazwyczaj ze względu na fakt, że ludzie starają się być odpowiedzialnymi konsumentami, pragną kupować mądrze i decydować się tylko na artykuły doskonałej jakości. Dużo mówi się między innymi o chemicznych dodatkach w jedzeniu, konserwantach, cukrze, barwnikach bądź substancjach zapachowych. Dlaczego wskazane jest obecnie nabywać produkty mające ekologiczny charakter? O czym przede wszystkim należy pamiętać, kiedy stoi się przed sklepową półką?

Żywność ekologiczna

Dobroczynne właściwości żółtego sera
Author: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Source: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Od pewnego czasu karierę w sklepach robią tak zwane „stoiska eko”. To półki, gdzie znaleźć można tylko produkty ekologiczne. Kilkadziesiąt lat temu nikt o takich rzeczach nie słyszał. Co zatem się wydarzyło?

Towary ekologiczne – gdzie szukać?

cień do powiek l'oreal
Author: Belenda Eco Care
Na dzień dzisiejszy istnieje moda na kosmetyki i produkty zawierające naturalne składniki. Coraz więcej ludzi przykładowo zwraca uwagę na to, jakie pierwiastki ma w sobie dany produkt żywnościowy. Od pewnego czasu też toczy się nagonka na firmy produkujące towary zawierające za duża ilość sztucznych substancji w postaci polepszaczy smaku i tak dalej. Kwestia ta dotyczy również środków kosmetycznych. Miejsce oznaczone informacją kosmetyki ekologiczne nie zawsze pokazuje autentycznie to, czego szukamy. Mylące potrafią być też opisy: naturalny krem aloesowy może zawierać zupełnie inne elementy.