You are here

wiosna

Ogród w nowym, czyli nieco oryginalnym wydaniu - ciekawe wskazówki dla pań, które chciałyby trochę zmienić otoczenie budynku mieszkalnego

ogród, kwiaty, rośliny
Author: mstorz
Początek wiosny to oczywiście czas intensywnej pracy w ogrodzie bądź przydomowym ogródku. Okopywanie rabatek, sadzenie kwiatów, nawożenie czy sianie nasion - to zaledwie niektóre obowiązkowe prace. Zima jest okresem stagnacji, ale wiosna do doskonały czas na zaprowadzenie zmian.

Technorattanowe meble na balkon, jakość, stylowość oraz wygoda.

Meble ogrodowe
Szukając nowe unikalne rozwiązania wykończeniowe zarówno do mieszkania, na balkon, jak i do ogródka warto zwrócić baczną uwagę na warianty wykonane z technorattanu.

Jeśli mamy prywatny dom z ogródkiem, wówczas bez wątpienia przydadzą nam się drzewa ozdobne

Ogród z pięknym trawnikiem
Author: Berlt Watkin
Source: https://www.flickr.com
Współcześnie posiadanie prywatnego pięknego mieszkania jest marzeniem wielu osób. Jest to rzecz jasna prawda i nie ma co tuszować tego faktu, iż znamionuje to o pewnej klasie i stanie właściciela danej posesji. Ale jednak nie tylko to, co jest wewnątrz tego lokum, jest tak nadzwyczaj kluczowe.

Kupujemy chryzantemy

Chryzantema wielkokwiatowa
Author: Dorcia
Nazwa chryzantemy pochodzi od greckiego słowa chryzos, oznaczającego „złoto.”. Wysoce uznana w Azji, znalazła się nawet w herbie cesarzy Japonii, tam też wierzono, że rosa znaleziona na jej kwiatach zapewnia długowieczność. W wielu krajach azjatyckich sprezentowanie czerwonej lub żółtej chryzantemy jest oznaką miłości, białe zaś są symbolem prawdomówności. W Polsce rozkwita zwykle jesienią, od połowy sierpnia do października. W Japonii chryzantema pojawiła się w VIII wieku, gdzie stała się kwiatem narodowym.