You are here

środowisko

Utylizacja śmieci musi być odpowiednio zaplanowana

śmieci
Author: PEKA
Source: PEKA
Ponieważ wytwarzamy coraz więcej śmieci, to warto je usuwać w taki sposób, byśmy nie zostali nimi przysypani. Przez to tak ważne będą wszelkie ustawy oraz pisma określające, w jaki sposób powinna się odbywać utylizacja śmieci, tak by okazały się one zabierane w odpowiednim czasie i żeby docierały do wyznaczonego punktu.

Środowisko jest niebywale ważne - tylko czy aby na pewno o tym wiemy

środowisko
Author: Mario M
Source: http://www.flickr.com
Odpady – wytwarzamy je wszyscy, i to w ogromnych ilościach. Częstokrotnie wręcz nie myśląc. Nie jesteśmy świadomi tego, że gdybyśmy wyłącznie chcieli, moglibyśmy zdecydowanie ograniczyć ich ilość. Tymczasem każdego dnia nosimy do zsypu choćby jeden, a częstokrotnie wręcz kilka worków odpadków. Jeśli zaś mieszkamy na wsi, stawiamy przed dom w konkretnym terminie wielkie pojemniki z odpadkami. Robimy to zupełnie bezrefleksyjnie. A szkoda. Nie rozmyślamy o naszym środowisku, o planecie.

W jaki sposób rosną korzenie oraz jakie wyróżniamy ich typy?

kwiaty
Author: Raquel Gálvez
Source: http://www.flickr.com
Konstrukcja trawy jest arcydziełem. Bardzo długa w stosunku do średnicy, na jej końcu umieszczony jest ciężki kłos. Smagana wiatrem wygina się, lecz się nie łamie dzięki budowie tkanek oraz ich rozmieszczeniu strategicznym na obwodzie łodygi.

Co należy zrobić ze niesprawnym sprzętem elektrycznym i elektronicznym

AGD
Author: Pat Hayes
Source: http://www.flickr.com
Niekiedy zdarza się, iż nie mamy pojęcia co zrobić z zepsutą pralką, odkurzaczem, czy bateriami od pilota lub telefonu – z niewiedzy bardzo często lądują na śmietniku, co nie jest najlepszym rozwiązaniem, szczególnie dla naturalnego środowiska. Co zrobić, by nie tylko zadbać o przyrodę, ale również pozbyć się niepotrzebnych rzeczy?

Jak rozwiązać problem za dużej ilości śmieci?

Wszelkiego rodzaju odpady były produkowane przez człowieka praktycznie od początku istnienia cywilizacji, ale nie da się zaprzeczyć temu, że problem ów urósł do naprawdę dużych rozmiarów dopiero w naszych czasach. Dlatego też właśnie ciężko byłoby raczej dziwić się temu, że w chwili obecnej tak dużo uwagi poświęca się wszelkim istniejącym sposobom na jego rozwiązanie; przecież jeżeli ludzkość zacznie za bardzo lekceważyć tego typu rzeczy, to już w całkiem bliskiej przyszłości mogą z tego wyniknąć naprawdę poważne konsekwencje.

Ekologia a postęp nowoczesnej nauki – dlaczego te dwa zagadnienia idą ze sobą nierozerwalnie w parze od wielu lat?

watchman anywhere
Author: Pawel
Source: http://www.flickr.com
Środowisko naturalne i jego stan to dziś temat politycznych debat. Z jakiego powodu? Głównie ze względu na fakt, że stan przyrody każdego roku się pogarsza oraz widać już dużo nieodwracalnych skutków ingerowania człowieka w naturalny ekosystem

Zaprawianie nasion

nasiona
Definicja zaprawiania ziaren, zwane też bejcowaniem nasion, to przeważnie działanie stosowane przez olbrzymie koncerny zajmujące się wytwarzaniem na szeroką skalę. By zbiory były zdrowe oraz liczne do siewu trzeba wykorzystać zdrowy materiał roślinny. Nie bez znaczenia jest także jakość ziemi a także ziaren, które mogą być skażone przez grzyby, wirusy czy też bakterie, które rozpoczynają żywy atak na roślinę w pierwszej fazie – podczas kiełkowania.

W obecnych czasach niezwykle ważne jest dbanie o przyrodę - a Ty co robisz ze ściekami produkowanymi w Twoim domu?

fabryka, przemysł
Author: Rajeev
Source: http://www.flickr.com
Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach dobro natury powinno nam wszystkim leżeć na sercu. Na szczęście coraz większa liczba osób zdaje sobie sprawę z tego, jak niezwykle istotne jest przykładowo segregowanie odpadków lub zmniejszanie zużycia plastikowych reklamówek.

Recykling zanieczyszczeń szkodliwych dla otoczenia jako fundament chronienia środowiska naturalnego.

Wywóz odpadów
Author: Arvell Dorsey Jr.
Source: http://www.flickr.com
Tego typu odpady, które po dostaniu się do środowiska naturalnego mogą być dla niego zagrożeniem określa się zanieczyszczeniami niebezpiecznymi. Odpady te pozostają łatwe do spalenia, a więc podatne na samozapłon. Mogą wyróżniać się także korozyjnością, poprzez szkodliwy wpływ na materiały konstrukcyjne. Zwykle odpady niebezpieczne cechują się zdolnością do reagowania chemicznego, mogą wtedy wybuchać bądź wyemitować gazy toksyczne.

Obecne niebezpieczeństwa dla naturalnego środowiska. Celowe decyzje człowieka.

środowisko
Author: Mario M
Source: http://www.flickr.com
Człowiek od niepamiętnych czasów wytwarza śmieci i je wyrzuca. Postęp cywilizacyjny, który powszechnie uważamy za naturalny i konieczny, spowodował, że życie codzienne stało się po prostu wygodne. Przy współdziałaniu wyobraźni, ludzkiej kreatywności i nowoczesnych maszyn oraz komputerów człowiek rozwija się coraz prężniej, rozsądniej planuje, jest bardziej nowoczesny, lecz wraz z postępem cywilizacyjnym, ingeruje w swoje środowisko naturalne.

Ochrona środowiska naturalnego dla każdego

woda
Source: http://www.morguefile.com/
Ekologia jest ostatnio modna. Mamy możliwość nabyć komórki zrobione z surowców pochodzących z recyklingu. W sklepie spożywczym blisko naszego apartamentu stoisko ze zdrową żywnością rozrasta się o wciąż nowe artykuły. To świetnie że myślenie ekologiczne rośnie. Co jednak zrobić, gdy przypisane prawem segregowanie śmieci nam nie wystarcza?

Firmy od ekspertyz przyrodniczych

raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko
Author: Newmedia-art.pl
Podjęcie wielu mniej lub bardziej ważnych decyzji co do spraw związanych z ekologią i ochroną środowiska zajmuje w nowym tysiącleciu cenny czas, który wielu osobom ucieka bardzo prędko przez palce.

A może zmienić ogrzewanie w domu na gazowe

gaz
Source: www.klimatop.pl
Każdy doskonale wie, że energię możemy mieć z gazu. Dlatego gaz jest tak drogocennym surowcem. Nie chodzi jedynie o gaz ziemny. W dzisiejszych czasach można ogrzać nasze domostwa między innymi gazem płynnym. Potrzebujemy tylko właściwej instalacji. Zresztą jak przy każdym rodzaju ogrzewania. Gdy chcemy by gaz propan stal się surowcem ogrzewającym nasze mieszkania musimy kupić/wydzierżawić zbiornik, który da nam możliwość przechowywania gazu.

Jeśli leży Ci na sercu los przyrody i środowiska naturalnego, uwielbiasz zwierzęta i jesteś przeciwny jakiejkolwiek szkodzie – warto zapoznać się z licznymi wydarzeniami, związanymi z tą dyscypliną

środowisko
Author: Future PR
Source: Future PR
Poziom działalności w dyscyplinie technologicznej zdobywa własne apogeum. Ujawnia się dużo możliwości. Cywilizacja sprowadza się do całkowitego zmechanizowania. Likwiduje się las, pomniejsza przestrzeń środowiska naturalnego oraz przestrzeń życiowa dla zwierząt i roślin.

Grzejniki na podczerwień używane jako komfortowe i ekonomiczne generatory energii cieplnej

panele grzewcze
Author: Comrade King
Source: http://www.flickr.com
Polski klimat wymaga od właścicieli mieszkań i innych budynków użytkowych zagwarantowania właściwego ogrzewania. Zaniedbanie tego obowiązku może do wyziębienia lub zawilgocenia pomieszczeń, a w konsekwencji do zagrzybienia lub występowania pleśni.

Pages