You are here

Energia

Czym jest energia wiatrowa? Jak to funkcjonuje? Jak wiele jesteśmy w stanie uzyskać takiej energii?

wiatraki
Author: LordFerguson
Source: http://www.flickr.com
Odnawialne źródła energii są coraz bardziej powszechne w wielu zakątkach świata, także i w Polsce. To coraz ciekawszy temat, dzięki czemu realne są działania wpływające na poprawienie kondycji atmosfery. Czynności w zakresie dobierania oze są różnorodne, zależnie od energii, którą chcemy wykorzystać. W tym artykule zajmiemy się energią wiatrową.

Jak oszczędzać? Istnieje parę prostych trików, które sprawią, że będziemy zużywać mniej energii

porada
Author: Zeke Murphy
Source: http://www.flickr.com
Koszty związane z korzystaniem z energii elektrycznej przedstawiają się jako jedno z podstawowych obciążeń domowego budżetu. Czy jest możliwe je zmniejszyć nie zaniżając jednocześnie komfortu życia? Oczywiście, że to możliwe!

Ekologiczne rozwiązania we własnym domu – dlaczego wskazane jest się na nie współcześnie zdecydować?

ekologia
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Dzisiaj o wiele więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że dbanie o środowisko naturalne jest powinnością wszystkich ludzi. Nie bez znaczenia jest głównie stopień zanieczyszczenia przyrody. W ostatnim okresie pojawiło się dużo zmian, jakie niepokoją fachowców. Nie należy się wobec tego dziwić, że kraje starają się zachęcić posiadaczy firm oraz normalnych obywateli do korzystania z dobrodziejstw nowoczesnych, bezpiecznych dla środowiska rozwiązań. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się instalacje ekologiczne zakładane w domach jednorodzinnych. Dlaczego?

Pozytywne zmiany w ochronie przyrody

Odpady
Author: Maya-Anaïs Yataghène
Source: http://www.flickr.com
Wejście do Wspólnoty Europejskiej 1 maja 2004 roku wprowadziło w naszym państwie stopniowe, aczkolwiek niekiedy rewolucyjne przemiany. Niewątpliwie w jakiś sposób zostały one wymuszone przez przepisy wspólnotowe. Ale to do koniec drogi przemian. Z początku zmiany te mają naturalny charakter - otworzyliśmy się na świat i okazało się że da się inaczej aniżeli do niedawna.

Pompy ciepła - rozwiązanie pozwalające bardzo odciążyć domowy budżet oraz chronić środowisko naturalne

Pompa ciepła
Author: Studio Z500
Source: Studio Z500
Rosnące opłaty za energię elektryczną, jak też powszechne apele tyczące się ochrony środowiska stanowią doskonały dowód na to, że najwyższa pora, aby zapewnić sobie odnawialne źródło energii. Rewelacyjnym rozwiązaniem są pompy ciepła, które nie bez przyczyny cieszą się bardzo dużą popularnością. Należy też zdawać sobie sprawę, że pompy to sprzęt pozwalający na łatwy montaż, a w związku z tym coraz częściej mamy okazję, aby spotkać się z nimi w polskich gospodarstwach.

Pomysłowe opcje oświetlania mieszkania i ogrodu

oświetlenie domu
Każdy lubi podążać za duchem czasu i trendami. Te także nie pomijają takich dziedzin technologii jak oświetlenie nowoczesne. Przypatrując się co raz świeższym i wymyślnym sposobom oświetlania wnętrz, można zaobserwować, jak duży progres został poczyniony w stosunkowo krótkim przedziale czasu. Co niektórzy starsi ludzie wspominają nadal całe wieczory w młodości spędzone przy blasku świeczki czy lampy naftowej.